Przeglądam "Pomorską" z 16 sierpnia 2005 roku

  Przeglądam "Pomorską" z 16 sierpnia 2005 roku

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prenumerator z Bydgoszczy: - Przeglądam "Pomorską" z 16 sierpnia 2005 roku. Informowała, że miasto zrezygnowało z pomocy doradców pedagogicznych dla młodych nauczycieli, bo... Bydgoszczy nie stać na opłacenie ich pracy, czyli wydatek 30 tys. zł. "Za czyjąś niefrasobliwość znowu zapłacą nauczyciele" - prorokowała "Pomorska". I Ania też zapłaciła.
  Czytelniczka z Inowrocławia: - Moja córka już 20 lat jest nauczycielką. Miała świetny kontakt z ósmoklasistami, którzy starali się świecić wzorem i nawet czuli się odpowiedzialni za całą szkołę. Kto to wymyślił, żeby w najtrudniejszym wieku przenosić ich do obcego środowiska! A obojętnie od typu szkoły, charakter dziecka muszą kształtować rodzice.

  Jacek z Chojnic: - Nie jestem sympatykiem ministra Giertycha, ale uważam jego inicjatywę likwidacji gimnazjów za słuszną. Pod jednym warunkiem - powinien to być proces naturalny, metodą "wygaszania" kolejnych klas, bez nagłego przenoszenia młodzieży do nowych placówek.

  Maria ze Szkocji: - Kilka lat temu moja córka była gimnazjalistką. Codziennie z niepokojem obserwowałam jej przygnębienie. Po wielu namowach - bo obawiała się reakcji klasy - zgodziła się na wizyty u psychologa szkolnego. Dziś uważam, że uratowałam córkę. Przy obecnych kłopotach, w każdej szkole obowiązkowo powinien być psycholog - powiernik i przyjaciel dziecka.

  Edmund z Inowrocławia: - Nie wiem, jaka była idea przy tworzeniu gimnazjów, ale wyszło fatalnie. Dawniej od 1 klasy do ostatniej nauczyciel poznawał charakter dojrzewającego dziecka. To nauczycielka zasugerowała w 5 klasie moim rodzicom, że mam uzdolnienia muzyczne - i moje życie potoczyło się tą drogą. A po podstawówce nauczyciele oddawali rodzicom dziecko, o którym już było wiadomo co powinno w życiu robić.

  Opinie Czytelników nie zawsze są zgodne ze stanowiskiem redakcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo