Bydgoskie Forum Finansowe

  Bydgoskie Forum Finansowe

  (mkj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy Anioły Biznesu są w stanie wesprzeć polską gospodarkę na tyle, że zapewni ona znaczny wzrost PKB?
  Jeszcze nie, ale... - jak mówił podczas Bydgoskiego Forum Finansowego ( organizowane przez Targi SAWO i KPZPiP) Wojciech Dołkowski, prezes Stowarzyszenia Polska Sieć Aniołów Biznesu PolBAN - zainteresowanie tą formą wspierania przedsiębiorców rośnie. W "anielskim" kręgu, w ciągu trzech lat działalności stowarzyszenia, znalazło się 160 projektów, z tego 43 zaakceptowano do realizacji. Trzy inwestycje zakończno, pięć następnych jest w trakcie realizacji. Największe zainteresowanie Aniołów Biznesu wzbudza branża IT i telekomunikacja, biotechnologia oraz edukacja.

  Tu, warto przypomnieć, że Anioł Biznesu, to ktoś, kto jest gotów przeznaczyć spory kapitał prywatny (najchętniej w kilku transzach) w gałąź gospodarki, która szybko przynosi zyski (oczekiwana średnioroczna stopa wzrostu, to 20-40 proc.). Chce uczestniczyć w życiu firmy, ale z inwestycji wychodzi najchętniej w ciągu dwóch, a maksymalnie - pięciu lat.

  Coraz częściej pojawia się Anioł, który chce promować polski pomysł, polską technologię i świetną kadrę. Niestety, dość często jeszcze zdarza się tak, że Anioł chce dać pieniądze, ale brakuje dobrze przygotowanych projektów. Poza tym - boi się nieuczciwych przedsiębiorców i zraża go brak zainteresowania państwa taką formą pomocy.

  Plastik pod kontrolą

  Podczas forum mówiono też o ochronie plastikowego pieniądza, czyli wszelkich kart bankowych. Jest ona niezbędna, bo złodzieje chwytają się różnych sposobów, by go podrobić. Bywa, że wyrywają bankomaty ze ścianą, ale też inwestują w bankomaty fałszywe, pełne urządzeń do skanowania .

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo