(MF)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w Warszawie przedstawicie 70 gmin z kraju odebrali granty na realizację swoich programów internetowych. Wśród nich jest 8 gmin z Kujawsko-Pomorskiego.
  Do konkursu "Rzeczpospolita Internetowa", zorganizowanego przez Fundację Grupy TP, we współpracy z Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, przystąpiło 131 gmin, w tym 44 gminy z Kujawsko-Pomorskiego. Do realizacji komisja konkursowa zakwalifikowała 70 projektów, w tym 8 z naszego regionu.
  Wśród zwycięzców jest Gimnazjum Tony'ego Halika w Radzikach Dużych (gm. Wąpielsk), które zdobyło ponad 37,2 tys.
  zł na program "Drzwi szeroko otwarte", w ramach którego młodzież będzie grać na bębnach afrykańskich, uczestniczyć w warsztatach cyrkowych, rzeźbić, malować, poznawać przedstawicieli ginących zawodów. W szkole działać będzie lokalny ośrodek kariery oraz młodzieżowa akademia biznesu. - Pieniądze przeznaczymy także na zorganizowanie zajęć wyrównawczych dla uczniów mających braki oraz na dyżury psychologa i pedagoga, którzy pomogą młodzieży i rodzicom - mówi Leszek Stefański, dyrektor szkoły. Wszystkie te działania szkoła zaprezentuje w internecie.
  Stowarzyszenie "Nasza Gmina" w Wąbrzeźnie otrzymało na swój projekt 31,5 tys. zł, Stowarzyszenie Inicjatywa Stolno w Stolnie - 46,6 tys. zł, Lokalna Grupa Działania "Homo homini" w Chełmży - prawie 40 tys. zł, SP im. por. Antoniego Chomicza w Grucie - 12 tys. zł, Stowarzyszenie na Rzecz Środowiska Lokalnego w Złotnikach Kujawskich - 50 tys. zł, Gimnazjum w Jeżewie - 6 tys. zł, a Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy w Lisewie - ponad 37 tys. zł. Każdy laureat otrzymał także sprzęt multimedialny, który przyda się w realizacji planów. Fundacja Grupy TP na granty i sprzęt przeznaczyła 3,2 mln zł.

  60 proc. nagrodzonych wniosków dotyczyło edukacji i rozwoju, 31 proc. - tematyki regionalnej, a 9 proc. - integracji i tolerancji w gminach wiejskich. Lista nagrodzonych projektów znajduje się na www.fundacjagrupytp.pl

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo