Bydgoszcz żegna się z Kujawiakiem

  Bydgoszcz żegna się z Kujawiakiem

  Agnieszka Domka-Rybka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sprawdziły się nasze wcześniejsze informacje - Grupa Żywiec sprzeda browar w Bydgoszczy.
  Według piwnego giganta, produkcja piwa w bydgoskim zakładzie stała się nieopłacalna. Czas go sprzedać.

  Browar pod młotek, marka zostaje

  Firma przejęła browar dwa lata temu od Brau Union. Dziś wytwarza tam dwa rodzaje piwa butelkowego (Kujawiaka i Tatrę), 50 mln litrów rocznie.
  Zdaniem Krzysztofa Ruta, dyrektora ds. korporacyjnych w Grupie Żywiec, to zbyt mało, a na zwiększenie produkcji nie ma szans. Browaru nie można rozbudować, ponieważ znajduje się w centrum miasta. - Jednak ze względu na to, jak dużo zainwestowaliśmy w rozwój marki Kujawiak, nie sprzedamy jej - dodaje Krzysztof Rut.
  Wynika z tego, że Kujawiak nadal będzie produkowany. Jednak już nie w Bydgoszczy, lecz prawdopodobnie w jednym z browarów należących do grupy, czyli w: Leżajsku, Warce, Elblągu, Cieszynie, bądź Żywcu.

  Cisza przed burzą

  Pracownicy bydgoskiego browaru są przerażeni. - W firmie coraz głośniej o tym, że Żywiec chce pozbyć się browaru do końca tego roku - mówi anonimowo jeden z nich. - Atmosfera jest napięta. Kierownictwo chwali się w mediach, że pracownicy są na bieżąco informowani o zamierzeniach spółki, a my mamy wrażenie, że ukrywa się przed nami najgorszą prawdę, to, że wkrótce zostaniemy bez pracy.
  - Staramy się znaleźć rozwiązanie, które zaakceptują załoga i kierownictwo browaru - twierdzi dyrektor Rut.

  Wczoraj do "Kujawiaka" pojechał LeszekWalczak, przewodniczący regionu NSZZ "Solidarność" w Bydgoszczy. - Na razie trwają negocjacje z inwestorami. Gdy będą znane szczegóły, wyrazimy swoją opinię. Miejmy nadzieję, że nowy właściciel nikogo nie zwolni.

  Kupnem bydgoskiego zakładu zainteresowane są dwa browary: z Rakszawy (woj. podkarpackie) i Jabłonnej (woj. mazowieckie).

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo