W akcje jakich spółek warto inwestować?

  W akcje jakich spółek warto inwestować?

  (bel)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trwa hossa na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Indeksy biją kolejne rekordy, a inwestorzy zacierają ręce.
  Dariusz Nawrot z biura maklerskiego BPH tłumaczy: - To wynik dobrej koniunktury na rynkach zagranicznych, co zawsze przekłada się na nastroje na warszawskiej giełdzie. Poza tym rekordowe sumy trafiają do funduszy inwestycyjnych, które chętnie kupują akcje.

  Dlatego indeksy WIG (wszystkie spółki giełdowe) oraz MIDWiG (małe i średnie spółki) ustanawiają historyczne rekordy. Słabiej radzi sobie barometr 20 największych spółek (WIG 20), ale on również jest na wysokim poziomie.
  Hossa będzie trwała. - Wiele spółek giełdowych ma rekordowe wyniki za trzeci kwartał, więc nie zanosi się na pogorszenie nastrojów - mówi Dariusz Nawrot. Czego można spodziewać się na parkiecie w najbliższych dniach? - Atmosferę na giełdzie rozgrzeje z pewnością pierwsze notowanie praw do akcji Dom Development - debiut tej spółki cieszył się ogromny zainteresowaniem i wielu inwestorów nie kupiło tyle akcji, ile chciało. Dlatego zwiększą "zapasy" na pierwszej sesji - mówi Maciej Kossowski, doradca z firmy "Expander".

  W akcje jakich spółek warto więc inwestować? Teoretycznie dobrze powinny sobie radzić spółki paliwowe (Orlen, Lotos i MOL) oraz chemiczne z uwagi na ceny ropy rosnące po decyzji OPEC o znacznej redukcji wydobycia. W górę idą również notowania miedzi dzięki przeświadczeniu o utrzymaniu się wysokiego popytu na czerwony metal ze strony gospodarki chińskiej. To powinno pomagać notowaniom KGHM.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo