Inwestor wejdzie lada dzień

  Inwestor wejdzie lada dzień

  (bz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Na najbliższym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się wnioskiem ministra skarbu o prywatyzację "Zachemu" </i>- poinformował wczoraj Mieczysław Januszewski, szef zakładowej "Solidarności 80".

  Jednocześnie Januszewski wypomniał działaczom z pozostałych czterech związków funkcjonujących w Zakładach Chemicznych "Zachem" w Bydgoszczy robienie złej prasy wokół prywatyzacji. - Padały nieprawdziwe informacje, o zwolnienia, obniżkach płac, bliskim upadku firmy i próbach zastopowania procesu prywatyzacji - wyliczał. - Nic takiego nie miało jednak miejsca.


  Jak zapewnił Andrzej Walkowiak, poseł PiS, finał prywatyzacji nastąpi lada dzień. - I nikt tej prywatyzacji nie będzie musiał się wstydzić - deklarował.


  Resortowi skarbu państwa udało się podwyższyć cenę za 80 proc. akcji Zachemu, z początkowo wynegocjowanych 68,5 mln zł. do przeszło 80 mln zł. - Cena ustalona we wstępnej umowie z marca była odzwierciedleniem sytuacji spółki w 2005 roku - wyjaśnił "Pomorskiej" Paweł Kozyra, rzecznik MSP. - Podstawą do rozpoczęcia rozmów w sprawie podwyższenia ceny za akcje była poprawa sytuacji ekonomicznej firmy w 2006 roku. Przez osiem miesięcy osiągnęła zysk ze sprzedaży w wysokości 22,1 mln zł oraz zysk brutto 11,9 mln zł.


  Na podwyżce cen akcji skorzystają też pracownicy, posiadane przez nich walory wyceniane są już na 5, 07 zł.


  Inwestor - giełdowa spółka "Ciech" deklaruje, że zainwestuje w bydgoska spółkę co najmniej 170 mln zł. - Liczymy też na dobrą współpracę z Ciechem i godziwe zarobki dla załogi - nie ukrywa Januszewski.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo