(wom)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj Jan Rulewski, legenda "Solidarności" i kandydat na prezydenta Bydgoszczy, stwierdził, że nie zamierza rezygnować ze startu w wyborach.
  Rulewski podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej zapowiedział, że - mimo ataków na jego osobę - nie zamierza rezygnować z ubiegania się o fotel prezydenta Bydgoszczy.

  - Mamy do czynienia z nieustannym festiwalem donosów, teczek i podsłuchów. W efekcie wielu ludzi odsunęło się od uczestnictwa w życiu politycznym, gdyż donos zastąpił urnę wyborczą, a obywatelska postawa nazywana jest frajerstwem - oświadczył wczoraj Rulewski.

  Kandydat na prezydenta uważa, że atak na jego osobę był z góry założony. - Donos na mnie i moja rodzinę wyartykułowany ze środowiska, w którym do niedawna obracali się wielcy aferzyści, skazani prawomocnymi wyrokami, dziś największymi właścicielami Bydgoszczy, miał na celu wyeliminowanie mnie z wyborów do samorządu - powiedział Rulewski.

  Pytany, o kogo chodzi nie ukrywał: - Nie jest tajemnicą, że mam na myśli braci Stajszczaków.

  Przypomnijmy, w miniony czwartek po publikacji jednej z bydgoskich gazet, bydgoska prokuratura w asyście policji przeszukała dom Rulewskiego, szukając nielegalnie kopiowanych podręczników akademickich. Niczego nie znaleziono. Żona Rulewskiego próbowała potem popełnić samobójstwo.

  W tej chwili jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale Rulewski ma pretensje do policjantów, którzy "nachodzą ją w szpitalu, wypytując o różne sprawy".

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo