Czwórka z "Samoobrony"

  Czwórka z "Samoobrony"

  BARBARA ZYBAJŁO

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trwa wyścig o miejsca w sejmiku wojewódzkim. Z powiatu tucholskiego o mandat ubiega się osiem osób. Połowa z nich jest z "Samoobrony".

  Czwórka z "Samoobrony"

  Największą reprezentację do sejmiku ma tucholska "Samoobrona", która nie tylko zajęła pierwsze miejsce na liście do sejmiku województwa, ale i obsadziła w nim cztery miejsca. Listę Samoobrony otwiera Józef Kukliński, komandor w stanie spoczynku i od 11 lat mieszkaniec wsi Rzepiczna w gminie Tuchola. Na piątym miejscu jest Kazimierz Reszka - pracownik elektrowni wodnej w Zielonce, a na szóstym handlowiecTeresa Malaga z Pruszcza w gminie Gostycyn. Miejsce siódme zajmuje Radosław Januszewski, od niedawna szefujący Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tucholi, który kandyduje także na wójta Kęsowa.
  Zajmujący pierwsze miejsce na liście Kukliński zamierza również reprezentować zwolenników "Samoobrony" z powiatów sępoleńskiego i świeckiego, bo w nich partia Andrzeja Leppera list do sejmiku nie wystawia.

  Dwóch z PSL

  PSL wystawia dwóch kandydatów - Alojzego Ornowskiego, szefa Zakładu Komunalnego w Lubiewie, który, jak przyznał "Pomorskiej", chciał być ostatni na liście i ma nadzieję, że tak się stało, oraz rolniczkę z Dąbrówki w gminie Tuchola Jadwigę Reduchowską.

  Z drugiego miejsca jako jedyny z list Platformy Obywatelskiej w powiecie tucholskim o miejsce w sejmiku starać się będzie Jarosław Katulski, lekarz ginekolog i dyrektor tucholskiego szpitala, który ubiegał się jesienią o mandat poselski.
  Na drugim miejscu jest także Jerzy Ortmann, radny sejmiku tej kadencji, startujący z list porozumienia lewicy i demokratów.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo