Reguła Kaczyńskiego

  Reguła Kaczyńskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Według premiera Jarosława Kaczyńskiego, Jan Rokita powinien zakończyć karierę polityczną. - <i>Powinien odejść, jeżeli w polskiej polityce mają obowiązywać jakieś reguły</i> - powiedział wczoraj premier dziennikarzom.

  Dziennikarze nawiązali do słów premiera, który we wtorkowym wywiadzie dla "Dziennika" powiedział, że przed rokiem, w trakcie negocjacji koalicyjnych z PO, przyjął wobec Rokity "postawę abolicyjno-amnezyjną".


  W tym kontekście pytali szefa rządu czy teraz taką postawę przyjmie wobec Samoobrony. Jarosław Kaczyński odpowiedział: - Nie porównujmy rzeczy nieporównywalnych. W tamtym przypadku mamy do czynienia z ciężkim przestępstwem przeciwko demokracji, bo poza mordami to już jest najcięższe przestępstwo, jakie można popełnić, natomiast w tym wypadku chodzi o partie, które, powiedzmy sobie, mają różnego rodzaju wady, ale któż jest bez wad.


  W wywiadzie dla "Dziennika" premier był pytany o konsekwencje inwigilacji opozycji na początku lat 90. Mówił, że o konsekwencje procesowe będzie trudno, bo tu w grę wchodzi przedawnienie.


  - Ja nie ukrywam, że ludzie, którzy w tym uczestniczyli i są na scenie politycznej, powinni zniknąć raz na zawsze z życia publicznego. Dotyczy to Jana Rokity. Jan Rokita powinien raz na zawsze zniknąć z polityki. Jeśli się coś takiego zrobiło, to się przeprasza i przeprowadza się czynną ekspiację. A Rokita udaje, że jego w tej sprawie nie ma - powiedział premier.


  - Jestem bardzo poruszony tymi niezwykle niesprawiedliwymi i krzywdzącymi słowami wypowiadanymi w ciągu ostatnich dni i godzin przez premiera - oświadczył Rokita na konferencji prasowej w Sejmie. - Te krzywdzące słowa muszą zapadać w pamięć i w moim przekonaniu niszczą życie publiczne - zaznaczył.


  Zdaniem b. szefa kontrwywiadu UOP posła PO Konstantego Miodowicza, Jan Rokita jako szef URM w rządzie Hanny Suchockiej nie miał możliwości uzyskania informacji o tzw. inwigilacji prawicy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo