Targi, powidła i dożynki czekają na mieszkańców

  Targi, powidła i dożynki czekają na mieszkańców

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś i jutro możemy odwiedzić targi "Rypin Agra 2006", spróbować tradycyjnych powideł smażonych w Strzelcach Dolnych lub (jutro) wybrać się na diecezjalne (Diecezji Włocławskiej) dożynki do Konecka.

  W Rypinie na targach "Rypin Agra 2006" zaprezentuje swoją ofertę ok. 100 wystawców. Dziś w południe imprezę zainauguruje I Rypiński Bieg po Zdrowie. Od 17.30 będzie można posłuchać zespołów muzycznych.


  W niedzielę o 10.00 na płycie głównej stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się msza św. dziękczynna. Po niej koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiego Związku Łowieckiego, konkurs wieńców dożynkowych oraz przyznanie wyróżnień dla gospodarstw rolnych. Na 13.00 zaplanowano prezentacje gmin, a trzy godziny później - zawody sportowe. O godz. 17.00 - wybory Miss Agra 2006.


  Tegoroczna impreza w Strzelcach Dolnych, przyciągająca zawsze tysiące osób, po raz pierwszy będzie trwała dwa dni - dziś i jutro od 14.00 do 19.00.


  Na gości będzie czekać wiele atrakcji - koncerty, konkursy, wystawy oraz oczywiście świeżo wysmażone powidła śliwkowe. Będzie można także kupić wiejski chleb i miód prosto z pasiek. Organizatorzy mają nadzieję, że w ten weekend pobiją zeszłoroczny rekord i sprzedadzą ponad 40 tysięcy słoików powideł.


  W niedzielę w Konecku rolnicy obchodzić będą święto plonów - dożynki diecezjalno-gminne pod patronatem wojewody kujawsko-pomorskiego. Zabawa będzie trwała na stadionie już od godz. 9.30. O 11.00 ulicami Konecka przejdzie korowód z wieńcami dożynkowymi, a o 12.00 w miejscowym kościele odprawiona zostanie msza św. dziękczynna.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo