Mirosław Kowalik zakończył karierę

  Mirosław Kowalik zakończył karierę

  (jp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie miał szczęścia Mirosław Kowalik, były żużlowiec Apatora i Polonii. Długo planował oficjalne zakończenie kariery, a wszystkie plany pokrzyżował deszcz.
  Zaproszeni goście (w większości wychowankowie toruńskiego klubu i rywale Kowalika z toru) zdołali odjechać tylko dwie serie. Deszcz zaczął padać po czterech wyścigach, potem mżawka przerodziła się w ulewę i sędzia nie miał żadnego wyboru. Zwycięzcami turnieju pożegnalnego Kowalika zostali ostatecznie Grzegorz Walasek i Karol Ząbik, którzy jako jedyny wygrali po dwa wyścigi.

  Tak naprawdę jednak nie rywalizacja na torze była głównym punktem programu.
  Zapewne ogromna większość z pięciu tysięcy kibiców stawiła się na stadionie tylko po to, żeby po raz ostatni nagrodzić owacją swojego ulubieńca. Kowalik przez 16 lat bronił barw toruńskiej drużyny ciesząc się przy tym rzadko spotykaną sympatią fanów.

  Wczoraj po raz ostatni przywdział swój stary biało-różowy kevlar i wyjechał na tor. W oficjalnych zawodach nie mógł wziąć udziału, bo nie ma już aktualnej licencji, ale pokonał na pełnym gazie kilka okrążeń wzbudzając aplauz na trybunach.

  Równie głośno zrobiło się, gdy na torze pojawił się były gwiazdor "Aniołów" Per Jonsson, który przyjechał do Torunia po raz kolejny spotkać się z kibicami.

  Bardzo bogata była prezentacja. Toruńscy kibice fetowali zwłaszcza Wiesława Jagusia i Karola Ząbika. Pierwszego za awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix, drugie za zdobyty w sobotę tytuł mistrza świata juniorów. W plastronach wystąpili zawodnicy Apatora z lat 80. jak Stanisław Miedziński czy Eugeniusz Miastkowski. Oni kończyli karierę, gdy młody Kowalik stawiał pierwsze kroki w szkółce żużlowej. Swój stary plastron żużlowiec przekazał dwóm braciom Kulczyńskim, którzy za dwa lata będą podchodzić do egzaminu na licencję.

  1. Karol Ząbik (Adriana) 6 (3,3) i Grzegorz Walasek (ZKŻ Zielona Góra) 6 (3,3), 3. Wiesław Jaguś (Adriana) 5 (2,3), 4. Robert Kościecha (Budlex/Polonia Bydgoszcz) 5 (3,2), 5. Rafała Dobrucki (Unia Leszno) 4 (2,2), 6. Maciej Piaszczyński (PSŻ Poznań) 3 (0,3) i Robert Sawina (Budlex/Polonia) 3 (3,0), 8. Daniel Pytel (PSŻ) 3 (1,2) i Jacek Krzyżaniak (GTŻ Grudziądz) 3 (1,2), 10. Tomasz Bajerski (GTŻ) 3 (1,2), 11.Andrzej Huszcza (PSŻ) 2 (0,2), 12. Adam Skórnicki (PSŻ) 2 (1,1), 13. Adrian Miedziński (Adriana) 1 (1,d) i Dariusz Śledź (Marma Rzeszów) 1 (1,d), 15. Mads Korneliussen (Dania) 0 (0,0), 16. Anders Andersen (Dania) 0 (u,d)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo