Co miał na myśli Macierewicz

  Co miał na myśli Macierewicz

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wiceszef MON Antoni Macierewicz na antenie telewizji Trwam mówił o działalności niektórych b. ministrów spraw zagranicznych III RP przed 1989 rokiem na rzecz PRL-owskich służb specjalnych - poinformował wczoraj przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Biernacki (PO).

  - Po półtora tygodnia dochodzimy do stwierdzeń, że nie dotyczyło to agentury czy współpracy z agenturą po 1989 r. Jeśli już była ta współpraca, to dotyczyło okresu PRL - przed 1989 r., czyli dochodzimy do materiałów IPN z zasobów dawnych służb - powiedział Biernacki po posiedzeniu komisji.


  Według niego, Macierewicz wyjaśnił, iż jego wiedza pochodzi nie z obecnej pracy jako likwidatora Wojskowych Służb Informacyjnych, a z roku 1992, gdy był ministrem spraw wewnętrznych, a także z pracy w sejmowej komisji ds.

  PKN Orlen i komisji ds. służb specjalnych w poprzedniej kadencji. - Po tych pytaniach mamy weryfikację, że ciągle chodzi o PRL i o naszą przeszłość, a nie o teraźniejsze działania obcych służb - dodał Biernacki.


  - Macierewicz powiedział komisji, że jego wypowiedź w Telewizji Trwam o agenturalnej przeszłości niektórych b. ministrów spraw zagranicznych traktował jako swoje prywatne zdanie, a nie oficjalną wypowiedź likwidatora Wojskowych Służb Informacyjnych - relacjonował Biernacki.


  Macierewicz powiedział dziennikarzom wychodząc z posiedzenia komisji, że "sprawa jest zakończona". - Odpowiedziałem na niezbędne pytania. Komisja w tej mierze, w jakiej uzna to za słuszne, przekaże to państwu - dodał.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo