Angliści pilnie poszukiwani

  Angliści pilnie poszukiwani

  (aka)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Za dwa tygodnie rozpocznie się kolejny rok szkolny, a w wielu szkołach Grudziądza i regionu wciąż brakuje nauczycieli języków obcych.

  - Nauczyciela języka angielskiego zatrudniłabym od razu. Wystarczy, że będzie miał chociaż dyplom licencjata - przekonuje Małgorzata Szewczuk, dyrektor grudziądzkiej Szkoły Podstawowej nr 9.


  Dyrektorzy "podstawówek" mają spory problem. Bo od września języka angielskiego obowiązkowo uczyć się będą także uczniowie z najmłodszych klas. Godzin lekcyjnych, więc przybędzie, a rąk do pracy raczej nie.


  W Gimnazjum nr 4 nie ma wolnych etatów dla nauczycieli. Z jednym wyjątkiem: - Nauczyciela języka angielskiego szukam już od kwietnia! Bez skutku - mówi Grażyna Banaszkiewicz, dyrektor Gimnazjum nr 4.


  W mniejszych miejscowościach problem jest identyczny.


  - Na początku lipca zamieściłam cztery ogłoszenia. Bez odzewu - mówi Grażyna Zielińska, dyrektor radzyńskiego gimnazjum. - Przyjęłam do pracy dwóch nauczycieli z niepełnymi kwalifikacjami. Nie miałam innego wyjścia...


  Językowcy chętni do pracy zgłaszali się, do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Płużnicy, ale: - brakowało im kompetencji lub mieszkają za daleko - mówi Marlena Makowska, wicedyrektor szkoły.


  - Młodzi ludzie nie chcą pracować w szkołach - ręce rozkłada Wiesława Szwulińska, dyrektor podstawówki w Rywałdzie. Również jest w "podbramkowej" sytuacji. - Nie wiem jak rozpocznę nowy rok szkolny bez nauczyciela języka angielskiego - zastanawia się dyrektor Szwulińska.


  Wczoraj, w grudziądzkim "pośredniaku" na chętnych czekało 10 ofert pracy w charakterze nauczycieli języka angielskiego. W rejestrze znaleziono jedną bezrobotną anglistkę z pełnymi kwalifikacjami. "Od ręki" skierowano ją do Zespołu Szkół Technicznych.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo