Bo podlewaliśmy ogródki

  Bo podlewaliśmy ogródki

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przez półtora miesiąca upałów grudziądzanie zużyli aż o 25 procent wody więcej, niż zwykle. Dziennie "Wodociągi" musiały dostarczać do 18. tysięcy metrów sześciennych wody, czego nie było w Grudziądzu od dwóch lat.

  Nie tylko posiadacze działek i ogródków już wiedzą, że za wodę zużytą w czerwcu i lipcu zapłacą więcej. Także w mieszkaniach w czasie upałów woda z kranu płynęła częściej niż zwykle.


  - Wielu grudziądzan, po zainstalowaniu w domach liczników na wodę, bardzo ją oszczędza - informuje Zdzisław Paczkowski, główny energetyk i szef produkcji wody w Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni - w pierwszej połowie tego roku zużycie wody spadło nawet do 12 tysięcy metrów sześciennych na dobę.

  Jednak ucieszyliśmy się w firmie, gdy nastały upały, bo zaczęliśmy dostarczać odbiorcom znacznie więcej wody. Zużycie wzrosło o jedną czwartą! I ani razu wody nie zbrakło. Już dawno tak dobrze nie prosperowaliśmy. W czasie suszy przed dwoma laty w najbardziej upalne dni dostarczaliśmy 17 tysięcy metrów sześciennych na dobę. W lipcu tego roku grudziądzanie potrzebowali jeszcze więcej wody: aż 18 tysięcy metrów na dobę.


  Pracownicy "Wodciągów" wiedzą, że natychmiast pobór wody spada, gdy w prognozach pogody zapowiedzą opady. Tak jest i teraz. - Nawet na tydzień przed deszczem mieszkańcy natychmiast czerpią mniej wody - objaśnia Zdzisław Paczkowski - bardzo starają się oszczędzać. Jednak zmuszeni upałami, tego lata sporo wody zużyli na podlewanie działek i ogródków. Dzięki temu zarobiliśmy więcej.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo