Wiesław II Srebrny

  ROZMAWIAŁ MARCIN DROGORÓB

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozmowa z WIESŁAWEM JAGUSIEM (KS Adriana Toruń), indywidualnym wicemistrzem Polski seniorów 2006
  - Tak wiadomość uradowała toruńskich fanów żużla: Wiesław Jaguś wicemistrzem Polski! Jak oceniasz turniej w Tarnowie?

  - Bardzo się cieszę ze srebrnego medalu. Właściwie im dalej od samego turnieju tym bardziej doceniam ten wynik. W mojej karierze drugi raz stanąłem na podium IMP, wcześniej w 1998 roku w Bydgoszczy miałem brąz. Teraz przyszedł czas na srebro.

  - Złoto było jednak w twoim zasięgu...

  - Zgadza się.
  Na gorąco, tuż po ostatnim wyścigu w Tarnowie czułem niedosyt. W pierwszych trzech startach byłem poza zasięgiem rywali, potem przyjechałem drugi na metę i z dorobkiem 11 punktów wciąż byłem liderem. Niestety, ostatni wyścig mi nie wyszedł. Czasem tak się dzieje, że w decydujących momentach coś stanie na przeszkodzie. Przyjechałem trzeci, wygrał Tomek Gollob i to on po raz siódmy został mistrzem. A gdybym był drugi wystąpilibyśmy w barażu o złoto.

  - Tomasz Gollob zmonopolizował mistrzostwa Polski seniorów. Czy jest ktoś w stanie go pokonać w tych zawodach?

  - Każdy zawodnik jest do pokonania. Obecnie w Polskim żużlu nie ma już takiej przepaści jak parę lat temu. Po prostu Gollob potrafi się idealnie przygotować do tej jednej imprezy. Tak też było w Tarnowie.

  - Po meczu z Marmą w Rzeszowie, gdzie oba silniki odmówiły ci posłuszeństwa, twoje notowania zmalały. Tymczasem w finale dysponowałeś znakomitym sprzętem.

  - Cały mój zespół ciężko zapracował na ten sukces. Dzięki solidnym przygotowaniom byłem w stanie rywalizować z najlepszymi

  - Żużlowcy są jak wino - im starsi, tym lepsi. Ty i Gollob już dawno macie trzydziestkę na karku. Jak długo zamierzasz się ścigać?

  - Minimum dwa sezony, a tak naprawdę, to dopóki dopisywać będzie zdrowie, a jazda, rywalizacja sprawiać mi będzie przyjemność. Sporo też zależy od sytuacji w klubie.

  - No właśnie. Kibice liczą, że twój sukces zmąci tę złą atmosferę degrengolady panującą w Adrianie Toruń.

  - Ja też mam nadzieję, że mój medal natchnie kolegów do lepszej jazdy i powalczymy o to, by nie stawać do baraży o pozostanie w ekstralidze.

  - Komu dedykujesz srebrny medal?

  - Mojemu teamowi, mechanikom, sponsorom, bez których nie byłoby sukcesu. Przede wszystkim jednak toruńskim kibicom, którzy wspierają mnie w trudnych chwilach. Mam nadzieję, że w licznym gronie przyjdą na stadion przy ul. Broniewskiego świętować mój medal podczas kolejnego spotkania ligowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo