"GAZETA", SŁUCHAM!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bezpłatna infolinia: 0 800-170-755 E-mail: [email protected]

  Rezerwista z Bydgoszczy: - Józef Kuraś, któremu postawiono pomnik to raczej wątpliwej jakości bohater. Najpierw opór przeciwko hitlerowcom, potem służba w UB, a następnie walka z Polską Ludową - jakby nie mógł zdecydować się, po jakiej stronie stanąć. W jego otoczeniu nie brakowało pospolitych zabijaków. Czy naprawdę musimy na siłę wyszukiwać bohaterów, nie zawsze spełniających moralne kryteria?


  Stały Czytelnik z Nakła: - W 1945 roku wcielono mnie do wojska, stacjonowałem m.in.

  w Szczecinie. Równocześnie toczyła się w Polsce walka bratobójcza. Po prawie 6 latach wojny ludzie chcieli tylko pokoju, w przeciwieństwie do dawnych partyzantów, których w dużej części wojna zdemoralizowała. Teraz oni są bohaterami, a ja - strzegący wówczas zachodniej granicy Polski - mam się uważać za wroga narodu?


  Tomasz ze Żnina: - Nie ma granic obłuda rządzących w drążeniu kieszeni społeczeństwa. Pokrywanie kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych rzekomo ma być biczem na pijanych piratów, a w rzeczywistości znowu zapłaci za nie znakomita większość kierowców przestrzegających prawa i jeżdżących z rozwagą. Nigdy nie spowodowałem nawet stłuczki i zamiast płacić coraz mniejszą składkę OC chcą ze mnie zedrzeć o 40 proc. więcej? To jakiś kolejny polski patent.


  Jerzy z Torunia: - Wyszło szydło z worka. Ubezpieczenie OC ma podrożeć o kilkadziesiąt procent dla wszystkich kierowców, bo Ministerstwo Zdrowia chce części tych pieniędzy. A tak się zastanawiano, skąd weźmie pieniądze na podwyżki nawet bajońskich płac lekarzy. Teraz wiadomo - wyciśnie z obywateli.


  Jan z Mogilna: - Telewizja publiczna przede wszystkim niech zastanowi się nad ograniczeniem emisji filmów przemocy i zawierających sceny okrucieństwa, także wielu "dobranocek" dla dzieci. Wiele niekorzystnych zachowań naszej młodzieży to także naśladownictwo tego dominującego repertuaru.


  Stała Czytelniczka z Włocławka: - Przeczytałam, że Kościół na pomoc dla rolników otrzyma pieniądze z KRUS. Chwalebne byłoby, gdyby Kościół pomagał ze swoich pieniędzy, a nie zajmował się rozdzielaniem pieniędzy publicznych.


  Opinie Czytelników nie zawsze są zgodne ze stanowiskiem redakcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo