Budowa już oficjalnie

  Budowa już oficjalnie

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś wmurowany zostanie akt erekcyjny pod budowę drugiej strategicznej inwestycji drogowej Grudziądza - Drogi Łąkowej.
  Już od kilku dni grudziądzanie śledzą na bieżąco z wiaduktu na ul. Chełmińskiej postępy prac przy budowie tej ważne drogi, która połączy zjazd z mostu na Wiśle z budowaną równolegle Trasą Średnicową. Od tygodnia trwają roboty z wykorzystaniem kilkunastometrowej wiertnicy, przy użyciu której budowane są podpory ogromnej estakady, stanowiącej pierwszy element Drogi Łąkowej.

  Na realizację zarówno Trasy Średnicowej, jak i Drogi Łąkowej grudziądzki samorząd pozyskał 75-procentowe dofinansowanie z Unii Europejskiej. Zgodnie z planami już od 1 października 2007 roku Droga Łąkowa odciąży zatłoczone grudziądzkie śródmieście z ruchu tranzytowego. Wyłonionym w przetargu wykonawcą inwestycji jest konsorcjum świeckiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów i firmy Mosty Łódź.

  W dzisiejszej uroczystości, która rozpocząć się ma o godz. 11.00 udział wezmą wykonawcy inwestycji oraz przedstawiciele władz samorządowych Grudziądza i województwa kujawsko-pomorskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo