Trochę autobusem, trochę pociągiem

  Trochę autobusem, trochę pociągiem

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Za kilka dni pociągi nie będą jeździć na trasie Grudziądz Gł. - Grudziądz-Mniszek. Na tym odcinku zastąpią je autobusy.
  Powodem całkowitego wstrzymania komunikacji kolejowej na tym odcinku relacji Grudziądz-Toruń są roboty związane z budową Drogi Łąkowej.

  - W miejsce pociągów na czas tych robót wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa - wyjaśnia naczelnik Marek Ostrowski z bydgoskiej dyrekcji "PKP Przewozy Regionalne". - Na stacjach Grudziądz i Grudziądz-Mniszek konieczne będzie przesiadanie podróżnych z pociągów do autobusów i odwrotnie.
  Wystąpią w związku z tym opóźnienia, wynoszące od kilku do kilkunastu minut. Przystanki autobusów zastępczych usytuowane będą przed budynkami dworcowymi stacji: Grudziądz, Grudziądz Przedmieście i Grudziądz Mniszek.

  Oprócz tych utrudnień, osoby planujące podróż koleją na trasie Grudziądz - Toruń - Grudziądz w dniach od 20 do 24 oraz 26 i 27 lipca muszą liczyć się z dodatkowymi uciążliwościami.

  W pięciu przypadkach autobusy komunikacji zastępczej, jadące z grudziądzkiego dworca głównego w kierunku stacji Grudziądz-Mniszek odjeżdżać będą spod budynku dworcowego 10 minut wcześniej, w stosunku do rozkładowego odjazdu pociągu. Dotyczy to pociągów odjeżdżających do Torunia planowo z dworca głównego o godz.: 4.36, 5.40, 14.14, 15.28, 17.24.

  Z uwagi na to, że między stacjami Grudziądz i Grudziądz-Mniszek kursować będą autobusy komunikacji zastępczej, nie będzie możliwy na tym odcinku przewóz rowerów.

  - Mimo tych utrudnień - dodaje nacz. Marek Ostrowski - zachowane zostały wszystkie możliwe skomunikowania, wynikające z rozkładu jazdy.

  O szczegółach można dowiedzieć się w punktach informacyjnych PKP.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo