Cztery strefy śmieci

  Cztery strefy śmieci

  (ljot)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Częstsze sprzątanie, także w weekendy, szczególna troska o najczęściej odwiedzane przez mieszkańców zakątki Grudziądza, uporanie się z problemem psich odchodów - to najważniejsze zadania trzech wyłonionych w przetargu firm, które są odpowiedzialne za utrzymanie porządku w czterech strefach miasta.

  - Jasno sprecyzowaliśmy nasze oczekiwania względem firm porządkowych, a dzięki takiej organizacji będzie nam łatwiej sprawdzić efekty ich działań - mówi Mirosław Jagodziński, gospodarz miasta. Dotychczas zadania porządkowe w Grudziądzu były podzielone "tematycznie". Jedna firma dbała o utrzymanie terenów zielonych, inna o opróżnianie pojemników na śmieci, jeszcze inna o przystanki, czy czyszczenie ulic. Teraz wszystkie te zadania będzie wykonywał jeden zakład. Ale na określonym terenie.


  Północną częścią miasta zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Miejskich. O Park Miejski zadba firma "DOMPOL". Na Górze Zamkowej, Błoniach Nadwiślańskich i terenie od ulic Konstytucji 3 Maja i szosy Toruńskiej sprzątać będzie Miejski Zakład Użyteczności Publicznej.


  Mirosław Jagodziński mówi, że raz w miesiącu będzie spotykał się z szefami firm porządkowych, aby omawiać najistotniejsze problemy. Gospodarz miasta obiecuje pomagać firmom, a mieszkańcom, że odpowiedzialni za porządkowanie Grudziądza będą dokładnie rozliczani.


  Pierwsze plany na zagospodarowanie swojego terenu ma już Zbigniew Wiśniewski, szef MZUP-u. Nowe ławki pojawić się mają na Błoniach Nadwiślańskich, przy Flisaku i na Górze Zamkowej. Planowane jest także wybudowanie fragmentu chodnika do Parku Miast. Trakty spacerowe powstać mają na dawnym składowisku odpadów na Rządzu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo