Najpiękniejsze zagrody w gminie

  Najpiękniejsze zagrody w gminie

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zakończył się gminny etap dorocznego konkursu na najbardziej estetyczne obejście. Trzem zagrodom przyznano ex aequo pierwsze miejsca.

  Do tegorocznego konkursu "Piękna Zagroda" przystąpiło w gminie Łasin 14 właścicieli wiejskich obejść. Jurorzy postanowili przyznać trzy równorzędne pierwsze miejsca. Za najpiękniejsze w gminie uznano zagrody należące do Ewy i Zdzisława Paszkowskich z Jakubkowa, Krzysztofa Marciniaka z Nowego Błonowa oraz otoczenie plebani parafii rzymskokatolickiej w Szczepankach, o estetykę którego dba ks. Wojciech Kalwig. Te trzy zagrody reprezentować będą gminę Łasin w powiatowym etapie konkursu.


  - Wszystkie zgłoszone do tegorocznego konkursu zagrody są bardzo ładne - mówi Paweł Zakrzewski, kierownik Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Łasinie.

  - Jurorzy mieli dość trudne zadanie z wytypowaniem tej najestetyczniejszej zagrody i dlatego postanowiliśmy przyznać trzy równorzędne pierwsze miejsca. Świadczy to również o tym, że coraz bardziej poprawia się wygląd wiejskich zagród, a nie mała w tym zasługa organizowanego co roku konkursu. Jego uczestnicy dają przykład i dopingują sąsiadów do coraz większej dbałości o estetykę otoczenia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo