Kurs skończyły, pracy nie uszyły

  Kurs skończyły, pracy nie uszyły

  (ljot)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bezrobotne kobiety, które uczestniczyły w przygotowaniu zawodowym finansowanym przez urząd pracy czują się pokrzywdzone i wykorzystane.

  - Chciałam się czegoś nauczyć, a przez większość czasu zamiast szyć, pakowałam towar i opróżniałam kontenery - opowiada Irena, bezrobotna, która brała udział w kursie finansowanym przez PUP. Kurs rozpoczął się w marcu w firmie "Vadain". 30 kobiet miało nauczyć się szyć zasłony, firany, rolety. Miał trwać pół roku. Jednak po 10 dniach od jego rozpoczęcia, pracodawca skrócił okres o trzy miesiące. - Miał takie prawo - tłumaczy Ewelina Wójcik z Powiatowego Urzędu Pracy.


  - Nie było dla nas maszyn, więc kazano nam robić inne rzeczy. Ja i tak miałam szczęście, bo w ciągu trzech miesięcy szyłam całe trzy tygodnie! - tłumaczy Irena. Starała się robić wszystko jak najlepiej, bo obiecano, że po kursie firma zatrudni kilka osób. Nie słyszała żadnych uwag na temat swojej pracy, więc bardzo się zdziwiła gdy przeczytała opinię, która wystawiono jej na zakończenie kursu: "brak zaangażowania, dokładność i jakość wyrobów niewystarczająca." - Dlaczego więc nie miałam żadnych zwrotów, skoro robiłam wszystko źle? - zastanawia się Irena.


  Podobną opinię dostała większość uczestniczek kursu. - Chcieli nas maksymalnie wykorzystać do ciężkich prac - denerwuje się kobieta.


  Zarzutom dziwi się Ewelina Wójcik z PUP: - Nie wpłynęła do nas żadna pisemna skarga dotycząca przebiegu przygotowania zawodowego.


  Skarg kursantki nie pisały, bo liczyły na obiecaną stałą pracę.


  Urszula Fiałkowska, kierownik produkcji w firmie "Vadain" twierdzi, że maszyn na pewno dla nikogo nie brakowało. - Wszystkie panie miały do nich dostęp, jednak osoby z tej grupy nie wykazywały chęci do pracy, wolały pakować towar niż szyć. Jeśli ktoś jest chętny do nauki i chce pracować ma duże szanse na to, by po kursie znaleźć u nas zatrudnienie - zapewnia.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo