Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Niespodzianki nie było. Czterech faworytów z Pomorza do medalu Indywidualnych Mistrzostw Polski juniorów wywalczyło awans do turnieju finałowego.
    Najlepiej spisał się torunianin Adrian Miedziński. Obrońca tytułu mistrza Polski wygrał zawody w Pile, choć nie ustrzegł się porażek: z Adrianem Płuską w pierwszym i Pawłem Miesiącem w ostatnim wyścigu.

Więcej kłopotów miał Marcin Jędrzejewski z Budleksu Polonii. Bydgoszczanin po trzech seriach mial tylko pięć punktów na koncie, bo w pierwszym biegu uległ Płusce i Miedzińskiemu, a w trzeciej serii przyjechał ostatni za Pawłem Hlibem, swoim kolegą klubowym Michałem Łopaczewskim i Wojciechem Druchniakiem. Dwa ostatnie wyścigi już jednak zgodnie z oczekiwaniami wygrał.

Łopaczewski miał szanse na awans jeszcze przed ostatnim wyścigiem, ale musiał zdobyć trzy punkty, a przegrał z Miesiącem, Miedzińskim i Adamem Kulczyńskim.

We Wrocławiu najlepszy na torze był Karol Ząbik z Adriany , a z pechem musiał walczyć Krzysztof Buczkowski. Bydgoszczanin w czterech pierwszych seriach dwa razy zdefektował i stracił silniki. W ostatniej serii musiał wygrać, ale nie miał specjalnie na czym wyjechać na tor. Z pomocą przyszedł mu Mirosław Jabłoński, który w dodatku startował w tym samym wyścigu. Na motocyklu kolegi Buczkowski dojechał pierwszy do mety, a potem wygrał jeszcze wyścig barażowy.

Finał odbędzie się 5 sierpnia w Toruniu.

Wyniki półfinałów

PIŁA: 1. Miedziński (Adriana) 13 (2,3,3,3,2), 2. Kulczyński (ZKŻ Zielona Góra) 12 pkt, 3. Hlib (Unia Tarnów) 11 pkt, 4. Druchniak (RKM Rybnik) 11 pkt, 5. Głuchy (Stal Gorzów) 10 pkt, 6. Gomólski (Start Gniezno) 10 pkt, 7. Jędrzejewski (Budlex/Polonia) 10 (1,3,0,3,3), 8. Miesiąc (Marma Rzeszów 10 pkt, 9. Jurga (Unia Leszno) 7 pkt, 10. Łopaczewski (Budlex/Polonia) 6 (0,1,2,3,0), 11. Płuska (Kolejarz Rawicz) 5 pkt, 12. Pytel (ZKŻ) 5 pkt, 13. Piekarski (Włókniarz Częstochowa) 3 pkt, 14. Barański (GTŻ Grudziądz) 3 (0,0,0,2,1), 15. Brucheiser (Intar Ostrów) 3 pkt, 16. Mitko (RKM) 2 pkt

WROCŁAW: 1. Ząbik (Adriana) 13 (1,3,3,3,3), 2. Stachyra (Marma) 13 pkt, 3. Jamroży (Atlas Wrocław) 12 pkt, 4. Pawlaszczyk (RKM) 11 pkt, 5. Jabłoński (Start) 10 pkt, 6. Szczepaniak (Włókniarz) 9 pkt, 7. Buczkowski (Budlex/Polonia) 8+3 (d,2,3,d,3) , 8. Zengota (ZKŻ) 8+2, 9. Marcinkowski (ZKŻ) 8+1, 10. Liberski (Intar) 8+0, 11. Zieliński (Unia T.) 6 pkt, 12. Piaszczyński (PSŻ) 5 pkt, 13. Dąbrowski (Stal G.) 2 pkt, 14. Ciesielski (Unia T.) 2 pkt, 15. Kajoch (Unia L.) 2 pkt, 16. Schmidt (Kolejarz Opole) 1 pkt

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.