Czy piłka nie ma kantów

  Czy piłka nie ma kantów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Premier Kazimierz Marcinkiewicz zaapelował wczoraj do władz PZPN, by budżet związku był jawny. W PZPN rozpoczęła się kontrola Urzędu Kontroli Skarbowej i resortu sportu.

  Po spotkaniu z ministrami finansów - Pawłem Wojciechowskim i sportu - Tomaszem Lipcem szef rządu powiedział, że działania podjęte wobec PZPN będą prowadziły do naprawy sytuacji w związku.


  - Apeluję do władz Polskiego Związku Piłki Nożnej, aby jego budżet był jawny. Tak jest w wielu innych związkach, instytucjach publicznych. W ten sposób polskie społeczeństwo mogłoby go znać i kontrolować - powiedział premier.


  - Cieszymy się, że nasza kontrola będzie wsparta przez Urząd Kontroli Skarbowej i mam nadzieję, że dzięki temu będzie ona bardziej efektywna - podkreślił minister sportu.


  Lipiec odniósł się również do możliwości zawieszenia władz związku. - Ustawa o sporcie kwalifikowanym jasno mówi, w jakich sytuacjach minister sportu może użyć "instrumentu" pod tytułem zawieszenie władz związku. Jest to łamanie prawa polskiego bądź statutu. Już w przypadku Polskiego Związku Narciarskiego pokazałem, że nie boję się podejmować trudnych decyzji - stwierdził Lipiec.


  Prezes PZPN Michał Listkiewicz zapowiedział, że podczas sprawozdawczego walnego zgromadzenia PZPN, które odbędzie się w listopadzie lub grudniu, wystąpi o skrócenie obecnej kadencji władz związku.


  Od ponad roku toczy się śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo