Nowości

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Pomorska

  Hip-hop, rock, folklor - to wszystko złoży się na XXIX Bydgoskie Impresje Muzyczne, które rozpoczynają się już dzisiaj.
  W tym roku przyjechało 16 zespołów z 11 krajów. Są to goście z Białorusi, Bułgarii, Czech, Gruzji, Niemiec, Turcji, Serbii, Ukrainy, Węgier, a także z dalekich Chin. Nie zabrakło również młodych artystów z Polski. Zaprezentują się zespoły folklorystyczne, chóry, orkiestry. Występy zaplanowano na Starym Rynku, pl. Wolności i w Akademii Muzycznej. BIM zawitają też w okolice Bydgoszczy. Koncerty odbędą się w Nakle, Mroczy i Tucholi.

  Nowości

  Tegoroczne impresje będą różniły się od poprzednich edycji. - Nowością jest pojawienie się zespołów rockowych i składów hip-hopowych. Będzie to tak zwana trzecia scena - mówi Dominika Kosińska z biura prasowego XXIX BIM - Chcemy, aby BIM były młodzieżowe, a młodzież słucha takiej właśnie muzyki.

  Uczestnicy to głównie zespoły bydgoskie, wyłonione podczas imprezy "Muzyczny kocioł" oraz laureaci Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego "Młode talenty". Grupy rockowe i hiphopowe, wystąpią poza konkursem.

  Faworyci

  Uczestnicy będą walczyć o Grand Prix, czyli nagrodę ministra edukacji narodowej dla najlepszego zespołu XXIX BIM. Zostanie przyznana również nagroda ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Do zdobycia są też nagrody specjalne, m.in. marszałka województwa kujawsko-pomorskiego i wojewody. Wśród faworytów wymienia się zespół wokalno-instrumentalny z Chin. - Jego występ na pewno będzie bardzo atracyjny dla publiczności - mówi Dominika Kosińska. - Będą mu towarzyszyć pokazy walk nunchako (połączone łańcuchem dwie pałki - przyp. red.).

  Niemal pewnym kandydatem do Grand Prix jest też zespół folkolorystyczny z Bułgarii. Jego dodatkowym atutem są znakomicie zachowane stroje narodowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo