Wymarzone urządzenia

  Wymarzone urządzenia

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Laboratorium przy oczyszczalni ścieków dzięki unijnym pieniądzom ma wyremontowane pomieszczenie i nowy sprzęt do badań.

  Unowocześnienie laboratorium jest jednym z elementów programu uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej, na który Przedsiębiorstwo Komunalne otrzymało pieniądze z ZPORR.


  Laboratorium zostało powiększone i przebudowane, tak żeby wydzielić część mikrobiologiczną. Zyskało nowoczesne urządzenia pomiarowe i badawcze. - Wymieniliśmy prawie całe wyposażenie na takie, o którym marzyliśmy - przyznaje Małgorzata Figel-Załoga.


  Laboratorium będzie teraz ubiegać się o certyfikat zarządzania jakością ISO, a następnie o akredytację, która jest niezbędna, żeby po 2007 r.

  mogło prowadzić monitoring jakości wody pitnej. - Jesteśmy jedynym laboratorium w powiecie, a chyba nawet w regionie, które stara się o akredytację. Dzięki niej będziemy mogli wykonywać nie tylko badania na własne potrzeby, ale także zlecone - wyjaśnia Małgorzata Figel-Załoga.


  Placówka zajmuje się badaniem wody dostarczanej przez sieć w mieście i gminie oraz ścieków wychodzących z oczyszczalni. Na unowocześnienie placówki poszło 400 tys. zł netto.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo