Kilkudziesięciu wykonawców hip-hop zagra dzisiaj podczas...

  Kilkudziesięciu wykonawców hip-hop zagra dzisiaj podczas Hip-Hop Fest

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś, 30 czerwca w muszli koncertowej wystąpią muzycy, którzy to, co robią, traktują jak misję. Ich teksty należą do walczących, a muzyka do bardziej radykalnej odmiany hip-hopu.
  Molesta Ewenement to pionierzy polskiego hip-hopu. Grupę, w połowie lat 90., założyli Venio i Włodi, dwaj znajomi z warszawskiego Ursynowa. Panowie zadebiutowali w 1997 roku singlem "Wiedziałem, że tak będzie", ale dopiero wydana rok później płyta "Skandal" pokazała, na co będzie ich stać. Album okazał się sukcesem, a dzisiaj jest uznawany za klasyk hardkorowo-ulicznego hip-hopu. W kolejnym roku do składu dochodzi Pele i ukazuje się kolejny krążek pt. "Ewenement".

  Przy kolejnych produkcjach grupa zaczyna współpracować z jednym z najbardziej znanych polskich dj’ów - VOLT’em, który nagrywa dla większości znanych muzyków z kręgu hip-hopu.

  Od początku istnienia Molesta wypracowała swój niepowtarzalny styl. Ich teksty, które są kwintesencją hip-hopu, są prawdziwe, do bólu szczere i podejmujące trudne tematy - alkoholizm i przemoc w rodzinie, wychowanie, przyszłość, narkotyki. Obok nich wystąpią dzisiaj jeszcze dj Dobry Chłopak, dj Romek, Massey, Skow, CMS, Emblemat, Albo Albo, Kostekston, dj Yaki i inni.

  Hip-Hop Fest

  Muszla koncertowa w parku im. Witosa, pt. - 15, bilety: 20 zł
  Wystąpią: Molesta Ewenement, dj Dobry Chłopak, dj Romek i inni

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo