Zostań swoim szefem

  Zostań swoim szefem

  (ak)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dla młodych bezrobotnych, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie, Bank Gospodarstwa Krajowego przygotował specjalną pożyczkę.
  Jeżeli zbliżasz się do zakończenia nauki, albo ukończyłeś szkołę i przewidujesz problemy ze zdobyciem satysfakcjonującej pracy, a jednocześnie wiesz, co chciałbyś robić w życiu, może powinieneś pomyśleć o założeniu własnej firmy.

  Wiek - najwyżej do 27 lat

  Na podstawie umowy pomiędzy Ministrem Pracy i Polityki Społecznej a Bankiem Gospodarstwa Krajowego powstał program "Pierwszy biznes". To propozycja dla osób młodych; bezrobotnych do 25 roku życia, oraz bezrobotnych z wyższym wykształceniem do 27 roku życia.

  Pożyczka do 40 tys. zł

  W ramach programu "Pierwszy biznes" można otrzymać preferencyjnie oprocentowaną pożyczkę na finansowanie samodzielnej działalności gospodarczej maksymalnie 40 tys. zł.
  Pieniądze można wykorzystać na zakup wyposażenia koniecznego do prowadzenia planowanej działalności gospodarczej, przystosowanie pomieszczeń do tej działalności oraz na zakup środków obrotowych, jeżeli są one niezbędne w wybranej przez młodego człowieka działalności.

  Zwrot - po dwóch latach

  Pożyczki udzielane są na nie więcej niż 36 mies. od dnia zawarcia umowy pożyczki. Pożyczkodawca może udzielić maksymalnie 6-cio miesięcznej karencji w spłacie kredytu. Oprocentowanie kwoty pożyczki wynosi 0,75 stopy redyskonta weksli.

  Trzeba przygotować plan

  Aby skorzystać z tej propozycji należy zgłosić się do oddziału BGK lub wejść na stronę: www.bgk.com.pl. Potrzebny jest krótki opis przedsięwzięcia wraz z listą planowanych zakupów i prac, które mają być sfinansowane środkami z pożyczki. Trzeba też wypełnić wniosek o pożyczkę oraz zaproponować formę zabezpieczenia spłaty pożyczki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo