"GAZETA", SŁUCHAM!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bezpłatna infolinia: 0 800-170-755 E-mail: [email protected]

  Krzysztof z Chojnic: - Trwają uroczystości żałobne po powrocie polskiej reprezentacji z mundialu. Trudno jednak nie pamiętać, w jakiej euforii wyprawiano do Niemiec piłkarzy - przyjęcie u premiera, zapowiedzi obecności na stadionach prezydenta i premiera, głosy, że "Janas idzie śladami Górskiego", każdy chciał się załapać. Nasza porażka nie jest sierotą, bo ojcem jest Janas - i słusznie. Wyobrażam sobie jednak, ilu prominentów wypinałoby piersi, gdybyśmy odnieśli sukces.


  Adam z Koronowa: - Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że nie może za każdym razem prowadzić śledztwa, kto rzeczywiście wpłacił pieniądze na jego kampanię.

  Natomiast właśnie PiS stawiało pod pręgierzem Jolantę Kwaśniewską za to, że datki na dzieci objęte pomocą jej fundacji wpłacali też - oprócz milionów Polaków - ludzie, którymi po latach interesowali się śledczy. Taka jest miara podwójnej moralności.


  Czytelnik z Brodnicy: - Ze zdumieniem usłyszałem wczoraj oświadczenie premiera Marcinkiewicza, że "dziś, jutro, pojutrze" gotów jest powierzyć prof. Gilowskiej wszystkie stanowiska, gdy umorzy sprawę sąd lustracyjny. Jeśli wyrzuca się człowieka nie interesując jego racjami, a po kilku dniach oferuje mu powrót to znaczy, że w tym rządzie już niebezpiecznie trzeszczy. Premier się skompromitował.


  Czytelniczka z Grudziądza: - Wakacje to pora wysyłania widokówek z letnich wojaży. Obawiam się, że nasza poczta uśmierci tę tradycję. Moja znajoma wysłała ukochanym dzieciakom na sąsiednim osiedlu życzenia z okazji ich święta - do 19 czerwca nie doszły. Rzecz w tym, że ofrankowane były znaczkami za 1,30 zł, a poczta zdaje się chce wymusić opłaty 2 zł, tzw. priorytetowe. To nieuczciwe, bo przyjmując listy "normalne" ma obowiązek doręczenia ich w przyzwoitym czasie.


  Czytelnik z Torunia: - Konstytucja gwarantuje wszystkim równość wobec prawa. Dlaczego PiS dopuszcza do łamania tej kardynalnej zasady? Jakim prawem procedury lustrowania duchownych mają być inne, niż dla pozostałych obywateli? Inaczej dokonuje się już teraz zwrotu przez państwo własności Kościołowi, inaczej podatkami od dochodów osobistych obciążani są księża. Gdzie jest ta równość praw w Polsce?


  Opinie Czytelników nie zawsze są zgodne ze stanowiskiem redakcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo