Bysławskie śpiewanie

  Bysławskie śpiewanie

  (bn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W niedzielę na plaży w Bysławiu zabrzmiały frantówkowe pieśni. I choć festiwal odbywał się po raz pierwszy, już ma swoją wierną publiczność.

  Nad jeziorem Bysławskim zaprezentowały się "Alababki" z Tucholi, "Brzozowianki" z Brzozia, "Cisowianie" z Cekcyna, Wspólnota Duszpasterska Rolników z Wielkiego Mędromierza, bysławskie "Frantówki", "Tęczowe Nutki" i orkiestra dęta z gminy Lubiewo


  Oprócz prastarych frantówek śpiewano szlagiery i pieśni patriotyczne, których słowa doskonale znała publiczność. Było na co popatrzeć, bo dla widzów zatańczyły piękne "Brzozowianki".


  - Pląsały jak gibkie brzózki - zachwycał się Włodzimierz Dębicki z Bysławskich Frantówek. - Mieliśmy też wspaniałą publiczność, a muzyczny dryl nad wszystkim sprawowała gminna orkiestra dęta pod puzonem Konstantego Rozentrettera.


  Przegląd pieśni i piosenek zwanych frantówkami odbył się w Bysławiu po raz pierwszy, ale już wiadomo, że nie ostatni.


  - Musimy serdecznie podziękować Renacie Urban, która pomogła nam w sporządzeniu wniosku do Urzędu Wojewódzkiego, skąd dostaliśmy pieniądze tę imprezę - dodaje Dębicki. - Bez wsparcia trudno byłoby zaprosić tyle zespołów. A każdy wyjechał z Bysławia z pucharem, bo nie chodziło o rywalizację, ale o wspólne muzykowanie i przypomnienie starych, dobrych, choć zapomnianych już frantówek.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo