Czterdziestolatek

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ludowy Zespół Sportowy "Skrwa" powstał w 1966 roku. Choć obecnie działa w znacznie mniejszym zakresie, wciąż przyciąga do siebie młodych i nieco starszych. Na jego 40. urodziny przyjechała ponad setka gości, w tym kilku dawnych zawodników z zagranicy.

  LKS powołali do życia działacze i sportowcy (Kamila Prejna, Andrzej Meller, bracia Karwiccy, Marek Szczepkowski). Już na starcie działało w nim prężnie kilka sekcji: piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, podnoszenia ciężarów, tenisa stołowego oraz łucznictwa.


  W latach 70. skrwileńska drużyna futbolowa została zgłoszona do rozgrywek w klasie B. Osiągała dobre rezultaty, a dla zdolnych piłkarzy stała się przepustką do kariery. To z drużyny z tamtych lat wywodził się Witold Słabkowski, późniejszy zawodnik Petrochemii Płock (II liga) czy Marek Ostrowski, członek polskiej drużyny na Mistrzostwach Świata w Meksyku.


  W kolejnej dekadzie drużyna zdobyła trzykrotnie tytuł mistrza teamów niezrzeszonych województwa włocławskiego. W latach 90., w sezonie piłkarskim 1994/95, wywalczyła awans do klasy A, a następnie do ligi okręgowej.


  - Naszym największym osiągnięciem w ostatnich latach było zajęcia drugiego miejsca w klasie B - mówi prezes klubu Jan Celebudzki. - Od pięciu lat drużynę szkoli trener Paweł Celebucki. Poza tym w klubie działa sekcja biegaczy, zrzeszająca około 40 osób, oraz sekcja piłki siatkowej.


  Podczas niedzielnych urodzin "Skrwy" rozegrano mecze towarzyskie, podczas których piłkarzom kibicowali mieszkańcy. Goście otrzymali okolicznościowe medale. Wieczorem przy nadleśnictwie odbyła się zabawa taneczna.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo