Obejście zwane obwodnicą

  Obejście zwane obwodnicą

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Miasto chce wybudować własne obejście dla samochodów tranzytowych. Jego trasa to przebieg obwodnicy północnej, z wlotem w Rudzkim Moście.

  Pomysł budowy obejścia, które miasto nazywa obwodnicą, zaakceptowali radni. Ma to być sposób na rozbieżne opinie co do przebiegu obwodnicy.


  Przypomnijmy, opiniowane były dwa proponowane przebiegi - północny z uwzględnieniem ominięcia Rudzkiego Mostu oraz południowy. Zarząd Dróg Wojewódzkich opowiedział się za południowym, który jest ujęty w planach inwestycyjnych województwa. A służby leśne za północnym i to przez Rudzki Most, gdyż tylko wtedy droga nie będzie przecinać terenów leśnych.


  - Jestem przekonany, że nigdy nie uda się wybudować obwodnicy południowej, choć jest to najprostsze rozwiązanie.

  Problemem będą tereny leśne - mówi burmistrz Edmund Kowalski. Miasto chce więc zostawić to drogowcom, a samo wybudować tylko obejście. - Obwodnica nie jest zadaniem gminy - dodaje burmistrz. Urząd będzie ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych.


  Obejście będzie zaczynało się w Rudzkim Moście. Żeby jednak poprawić sytuacje na osiedlu, urząd wystąpi do Zarządu Dróg Wojewódzkich o zapewnienie ekranów wygłuszających wzdłuż drogi wojewódzkiej.


  Jednak mieszkańcy domagający się jak najszybszej budowy obwodnicy nadal nie są usatysfakcjonowani. - Chcemy się spotkać z władzami miasta, żeby omówić tę sprawę - informuje jeden z mieszkańców, Roman Smoliński.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo