Prezes do konkursu

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prezesa TBS powołuje rada nadzorcza. Jednak prezydent Grudziądza chce konkursu, aby sprawnie kierujący TBS-em Robert Malinowski się wykazał.

  Prezydent Grudziądza nie przedłużył umowy o pracę z prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego Robertem Malinowskim, któremu wygasła kadencja na kierowanie firmą. - Starałem się, jak szalony, aby wyprowadzić TBS z długów i wyjść na prostą - mówi Robert Malinowski - co się udało . Otrzymałem absolutorium i nawet dostałem nagrodę. Gdy postanowiłem kandydować na prezydenta miasta, spodziewałem się jakiegoś ataku. Nie wiedziałem tylko, z której strony i z czyjej ręki. Teraz wiem. Przecież organem powołującym prezesa TBS jest rada nadzorcza. Komisja konkursowa może jej tylko kandydata wskazać. Nie po to się wymyśla konkurs, żebym został.


  Na dzień przed posiedzeniem absolutoryjnym rada nadzorcza TBS otrzymała z ratusza sugestię, aby nie przedłużać umowy z prezesem Malinowskim.

  Czy rada mogła się nie zgodzić, skoro TBS jest własnością Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami? A MPGN to spółka miejska, podległa prezydentowi. Rzecznik prezydenta Cezary Oracki uspokaja: - Jeśli pan Robert Malinowski przystąpi do konkursu, to bardzo możliwe, że wygra. Gdyby mu automatycznie przedłużono umowę, pytano by z kolei: dlaczego nie ma konkursu, jak w innych spółkach miejskich.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo