Komendant protestuje

  Komendant protestuje

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  </i>- Nie jestem mordercą! - mówi Roman Kozłowski, komendant grudziądzkiej straży miejskiej. <b>

  Komendanci straży miejskiej i policji są współwinni śmierci kobiety, która zmarła po tym jak przewrócił ją rowerzysta - wczoraj w "Ludzie mówią" mówił jeden z naszych Czytelników. Dlaczego? Bo funkcjonariusze nie podejmują skutecznych działań wobec rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego.


  Komendant straży miejskiej jest oburzony mocnymi słowami naszego Czytelnika: - Przecież nie jestem mordercą! - mówi Roman Kozłowski.

  - Wobec rowerzystów podejmujemy wiele działań zarówno prewencyjnych - na przykład podczas spotkań w szkołach - oraz restrykcyjnych. Ponieważ rowerzystami są najczęściej nieletni, więc tylko ich pouczamy, czasem "grozimy palcem" i to wystarczy. Mandaty wystawiamy dorosłym.


  W maju i czerwcu strażnicy miejscy mandatami za jazdę po chodniku ukarali 13. rowerzystów. Jednego za jazdę bez trzymania kierownicy.


  14. mandatów to niewiele. Czy strażnicy miejscy robią wszystko co w ich mocy, aby dyscyplinować rowerzystów? - Tak, jeśli tylko widzimy wykroczenie, jeśli tylko jesteśmy na miejscu - zapewnia Kozłowski. Podkreśla jednak, że strażnicy nie mogą być wszędzie, a i funkcjonariuszowi z pieszego patrolu nie zawsze udaje się dogonić uciekającego rowerzystę.


  Problem, choć zapewne i tak tylko częściowo, rozwiązałaby sieć ścieżek rowerowych, których w Grudziądzu przybywa, ale wciąż jest za mało. Niektóre - jak np. ostatnio na al. 23 Stycznia - powstają z podziału szerokiego chodnika na część dla pieszych i rowerzystów.


  Za jazdę rowerem po części dla pieszych, tak jak i po chodniku strażnicy ukarać mogą mandatem w wysokości 50 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo