Szukają nowego wójta

  Szukają nowego wójta

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Mieczysław Droboszewski po 35 latach pracy w administracji publicznej w powiecie sępoleńskim zdecydował się na emeryturę. Na jego decyzji zaważyła choroba.

  Formalne wygaśnięcie


  Kilka miesięcy przed wyborami 67-letni Mieczysław Droboszewski zrzekł się mandatu. O chorobie wójta pisaliśmy wielokrotnie, choćby przy okazji absolutorium czy upoważnienia do prowadzenia spraw gminy, które od pół roku ma sekretarz gminy.


  29 czerwca radni na sesji poświęconej rolnictwu podejmą uchwałę o wygaśnięciu mandatu wójta Droboszewskiego. To już tylko formalność, bo 9 czerwca Droboszewski pisemnie zrzekł się mandatu.


  Naczelnik i wójt


  Już wcześniej zapowiadał, że raczej nie będzie kandydować, choć sośnianom trudno w to uwierzyć.

  Niektórzy nie pamiętają innej osoby rządzącej gminą. Droboszewski zaczął w 1971 r. od kierownika wydziału rolnictwa w powiecie, a od 1975 r. z trzyletnią przerwą na pracę w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, był naczelnikiem, a potem wójtem gminy Sośno.


  Premier wyznaczy


  Już wiadomo, że wyborów uzupełniających nie będzie. Do czasu wyboru kolejnego wójta należy się spodziewać powierzenia obowiązków.


  Samorządowcy zawiadomili o decyzji Droboszewskiego wojewodę kujawsko-pomorskiego. - Premier wyznaczy osobę, która do czasu wyborów będzie pełnić obowiązki wójta - mówi Piotr Dobrzański, sekretarz gminy Sośno.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo