(bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Andrzej „Piasek” Piaseczny ma w Polsce status gwiazdy

  Andrzej „Piasek” Piaseczny ma w Polsce status gwiazdy ©Fot. Fotorzepa

  Koncert Piaska organizuje Polski Komitet Pomocy Społecznej.
  Andrzej „Piasek” Piaseczny ma w Polsce status gwiazdy

  Andrzej „Piasek” Piaseczny ma w Polsce status gwiazdy ©Fot. Fotorzepa

  Andrzeja Piasecznego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest artystą, który dorobił się w Polsce miana gwiazdy. Jak?

  Zanim rozpoczął solową karierę występował razem z grupą Mafia. Z zespołem, który poznał jeszcze podczas studiów na kieleckiej WSP, nagrał trzy płyty.

  Jednak największy rozgłos przyniósł mu krótki mariaż z Robertem Chojnackim. W 1995 roku nagrał z nim płytę pt. "Sax & Sex".
  Początkowo Piasek miał napisać tylko słowa do kilku piosenek, ale ostatecznie zaśpiewał prawie wszystkie. Okazało się to przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Krążek osiągnął status multiplatynowej płyty. To oznacza, że do tej pory sprzedano ponad 800 tysięcy egzemplarzy. Utwory: "Budzikom śmierć", "Prawie do nieba" i "Niecierpliwi" zna chyba cała Polska. Tak samo jak Piaska.

  Dwa lata później kolejny sukces w postaci piosenki "Złoty środek" i angażu w serialu "Złotopolscy", w którym wcielił się w postać niepokornego Kacpra Złotopolskiego. W międzyczasie zdobył Fryderyka w kategorii wokalista roku 1996.
  W 1999 Piasek nagrał ostatnią płytę z Mafią i rozpoczął solową karierę. Złośliwi twierdzą, że mógłby tego nie robić w ogóle i żyć z profitów, jakie przyniósł mu "Sax & Sex". Powodem takich słów były recenzje kolejnych płyt Piaska, które najdelikatniej mówiąc nie były najlepsze. Do tego doszły kłopoty osobiste. To wszystko sprawiło, że na długi czas zniknął ze sceny. Niestety, powrót znów nie był udany.

  Głośno się o nim zrobiło po festiwalu w Sopocie w 2005 roku, gdzie piosenką "Z głębi duszy" wyśpiewał sobie Bursztynowego Słowika - główną nagrodę konkursu.
  W Bydgoszczy będzie wspomagać Polski Komitet Pomocy Społecznej.
  Andrzej "Piasek" Piaseczny
  Amfiteatr Zawiszy, ul. Gdańska 163, wt. 20, bilety: 25 zł

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo