Wykopy z deklaracją

  Wykopy z deklaracją

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pobojowisko, na którym ma być nowy rentgen, zniknie do końca czerwca. Pacjenci z niedowierzaniem zerkają na wykopy na parterze więcborskiego szpitala. Starosta twierdzi, że termin zostanie dotrzymany.

  Przypomnijmy, w ub.r. powiat sępoleński kupił za prawie 409 tys. zł nowy aparat rentgenowski do Szpitala Powiatowego w Więcborku. Z montażem czekano aż do teraz. Przetarg wygrała firma "Inżtech". Za przystosowanie dwóch sal chorych oddziału wewnętrznego na potrzeby rentgena dostanie 279 tys. zł.


  Zadanie nie jest łatwe, bo wymogi bezpieczeństwa wymagają zamontowania specjalnych odpływów, siatek zabezpieczających, a poza tym muszą być ciemnia, toalety, pomieszczenia socjalne. Całość znajdzie się za ołowianymi drzwiami. Takie przedsięwzięcie wymaga kucia fundamentów.


  Do końca czerwca wszystko ma być gotowe. - Roboty są prowadzone zgodnie z harmonogramem - zapewnia starosta Stanisław Drozdowski. - Co tydzień kontrolujemy postępy w szpitalu i na razie nie ma opóźnienia. Szef "Inżtechu" deklaruje, że wywiąże się z zadania do końca czerwca.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo