Poligloci na starcie

  Poligloci na starcie

  (ado)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Gimnazjum w Kowalkach odbyły się już po raz drugi gminne zmagania uczniów w językach obcych. Patronował im wójt Ryszard Potwardowski.

  Pomysłodawczynią konkursu i głównym organizatorem jest nauczycielka języka rosyjskiego Anna Katarzyna Gadomska, będąca jednocześnie liderem bloku przedmiotowego języków obcych nauczycieli gminy Rypin.


  - Zarówno w kategorii klas gimnazjalnych, jak i w kategorii szkół podstawowych uczniowie musieli wykazać się znajomością dwóch języków obcych, w tym umiejętnością rozumienia tekstu ze słuchu, czytaniem głośnym, umiejętnością rozumienia tekstu czytanego, udzielania i uzyskiwania informacji - mówi Anna Katarzyna Gadomska. - Rozwiązywali również test leksykalno-gramatyczny i układali puzzle leksykalne. Mieli do wyboru: rosyjski, angielski i niemiecki.


  W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas IV-VI podstawówek oraz gimnazjaliści z Kowalk, dla których konkurs był już drugim etapem. Do pierwszego etapu wewnątrzszkolnego przystąpiło aż 55 osób. Wyłoniono pięciu najlepszych - Anetę Zbrzeską, Andrzeja Sosnowskiego, Patryka Perzanowskiego, Przemysława Węgrzyńskiego i Martę Błażejewską. Rywalizację wygrała ostatecznie Aneta Zbrzeska z klasy IIIb. Spośród szkół podstawowych w kategorii klas IV wygrała SP z Zakrocza, a wśród klas V-VI najlepsza była SP z Sadłowa.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo