W centrum staną toalety dla psów

  W centrum staną toalety dla psów

  (ljot)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niebawem w okolicach Starówki staną dwie toalety dla szczekających czworonogów. Zwierzęce WC to kolejny pomysł władz miasta na walkę z nieczystościami.

  - Konstrukcje zostaną postawione tam, gdzie jest największy problem z psimi odchodami - mówi Mirosław Jagodziński, gospodarz miasta. Ich dokładnej lokalizacji nie chce na razie zdradzić, zapewnia jednak, że miejsca zostaną starannie wybrane.


  W sąsiedztwie placów,


  na które właściciele najczęściej wyprowadzają zwierzęta.


  WC dla psów to kolejny pomysł na walkę ze szpecącymi miasto odchodami. Najpierw władze miasta chciały, aby nieczystościami zajęli się administratorzy budynków. Na to zgody nie wyraziła Spółdzielnia Mieszkaniowa, potem radni uchwalili regulamin, w którym obowiązek sprzątania po swoich pupilach nałożyli na właścicieli zwierząt. Lecz tego


  przepisu nikt nie przestrzega.


  - Myśleliśmy o kupnie pojemników na psie odchody, ale nie jesteśmy pewni, czy będą one wykorzystywane - mówi Jagodziński.


  Mimo, że przyrządy do sprzątania można kupić w sklepach zoologicznych, zainteresowanie takimi akcesoriami jest niewielkie. - Nasi klienci raczej o to nie pytają - twierdzi Kamila Ładzik, pracownik sklepu zoologicznego. - Mamy specjalne łopatki i woreczki, niekiedy, gdy ktoś kupuje wyprawkę dla nowego pieska, podpowiadam, że można u nas dostać te przyrządy, ale zainteresowanie jest niewielkie.


  Powstanie cała sieć


  - Jeśli pomysł toalet się sprawdzi, to powstanie cała ich sieć - zapowiada Mirosław Jagodziński.


  Na razie jednak sprzątaniem psich odchodów zajmują się firmy, które dbają o wszystkie miejskie tereny zieleni. Umowy z nimi zostały podpisane na początku maja. Jednym z wymagań było właśnie posiadanie urządzenia do sprzątania takich nieczystości. Firmy dysponują więc odkurzaczami do usuwania odchodów po psach, których właściciele nie stosują się do zapisów regulaminu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo