Zaglądamy do kuźni talentów

  Zaglądamy do kuźni talentów

  (aka)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Paweł Nowicki gry na fortepianie uczy się od trzech lat. Zasłużył na brawa zwiedzających szkołę.

  Paweł Nowicki gry na fortepianie uczy się od trzech lat. Zasłużył na brawa zwiedzających szkołę. ©Piotr Bilski

  Zuzanna uwielbia dźwięk fortepianu. Dominik chciałby być gitarzystą. Przyszli więc do grudziądzkiej szkoły muzycznej, w dniu jej otwartych drzwi.
  Paweł Nowicki gry na fortepianie uczy się od trzech lat. Zasłużył na brawa zwiedzających szkołę.

  Paweł Nowicki gry na fortepianie uczy się od trzech lat. Zasłużył na brawa zwiedzających szkołę. ©Piotr Bilski

  Sale lekcyjne Państwowej Szkoły Muzycznej nie są duże, więc kilkadziesiąt osób, które przyszły obejrzeć placówkę, to był już całkiem spory tłum. Rodzice z dziećmi i dzieci z rodzicami, bo z inicjatywą odwiedzenia szkoły różnie bywało.


  - To, aby tu przyjść, było pomysłem mamy. Chce abym zaczęła grać na gitarze, ale ja wolę pianino - mówi Zazanna Daroszewska. Ostatecznie jednak instrument nie jest taki ważny. Bo Zuza po prostu chce być blisko muzyki. Lubi śpiewać, a jej nogi aż rwą się do tańca. Uwielbia piosenkarkę Kate Ryan.


  Dominik Kwiatkowski także chce się uczyć w "Muzyku". Ma jednak problem: - Moim ulubionym instrumentem jest gitara, ale fortepian też mi się podoba... - zastanawia się Dominik. - Sam musisz wybrać - tłumaczy synowi mama Małgorzata.


  Nauczyciele "Muzyka" podkreślają, że do nauki gry na instrumencie nikogo zmuszać nie można. - Na początku dzieci zawsze wykazują entuzjazm, ale na prawdziwe efekty trzeba czekać latami. To wymaga nie chwilowego zapału, ale konsekwencji - mówi Izabela Biernacka - Grzanka, ucząca gry na fortepianie.


  Nauka w szkole muzycznej to godziny ćwiczeń, konieczność zrezygnowania z innych zajęć. - Ale to duża przyjemność - przekonują Sandra Hejnowska i Agata Witkowska, uczennice klasy skrzypiec. - Czasami mam dni zniechęcenia - przyznaje Sandra, - ale za bardzo lubię grać, aby zrezygnować z zajęć.


  Jednak uczniem "Muzyka" nie zostaje się "od ręki". Trzeba zdać egzamin z poczucia rytmu, śpiewania. W tym roku odbędzie się on 29 i 31 maja. Stanąć do niego mogą siedmiolatkowie i nieco starsze dzieci.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo