Na deskach "Bałtyku"

  Na deskach "Bałtyku"

  (ado)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  19 maja w Miejskim Ośrodku Kultury rozpocznie się 33. Rypińska Wiosna Teatralna. Spektakle i warsztaty trwać będą trzy dni.

  Do Rypina przyjadą artyści m.in. z Skarlina, Lubiewa, Chrostkowa, Brodnicy, Lipinek, Golubia-Dobrzynia, Płośnicy, Bierunia, Będzina, Mysłowic. Łącznie 21 grup. Rozpoczęcie maratonu odbędzie się w piątek o godz. 16.00. Przed publicznością zaprezentują się wtedy najmłodsi.


  W sobotę prezentacje potrwają od godz. 10.00 do późnego wieczora - ostatni spektakl Niezależnego Teatru Dawka Śmiertelna zaplanowano na godz. 21.20. W międzyczasie, od 13.15 do 13.15 potrwają warsztaty. One też rozpoczną niedzielny poranek. Podsumowanie odbędzie się 21 maja o godz. 13.00. Wystąpi wówczas teatr impresaryjny "Antrakt" z Bydgoszczy z przedstawieniem "Molier w teatrze życia". Po nim zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody.


  W jury tegorocznej Wiosny zasiądą: Tadeusz Kwiatkowski-Cugow (poeta, autor hymnu Rypina), Zbigniew Suszyński (aktor), Adam Radosz (instruktor teatralny), Romuald Wicza-Pokojski (twórca Teatru Wiczy z Torunia).


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo