Majówka z książką

  Majówka z książką

  Rozmawiała I Fot. Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Z Grażyną Kędzierską dyrektorką Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie
  Majówka z książką

  - Przygotowujecie się do jubileuszu?


  - W tym roku mija 60 lat od powstania naszej placówki. Było to w lutym 1946. Najpierw nosiła nazwę Centrali Bibliotecznej, a po dwóch latach została przekształcona w Powiatową Bibliotekę, a od kilkunastu lat jest Biblioteką Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza. Świętować powinniśmy w lutym, ale zimowy termin nam nie pasował i już półwiecze też obchodziliśmy w maju. To przecież dobry miesiąc dla książki.


  - Jakie plany?


  Już zaczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, ale nasz jubileusz to odrębne wydarzenie. Nie będzie jedynie spotkaniem z bibliotekarzami czy władzami. Nie skupimy się też na wygłaszaniu referatów. Chcemy nasze święto spędzić z Czytelnikami. Zaczniemy od wystawy zatytułowanej "Jesteśmy z wami 60 lat", a później wychodzimy poza mury biblioteczne.


  - Kiedy?


  Wszystko wskazuje, że 20 maja udamy się w okolice Jeziora Sępoleńskiego . Zaproponujemy koncert "W świecie muzyki elektronicznej". Liczymy, że przyjedzie Marcin Kiedrowski z Gostycyna, czyli zespół "Eletronic Revival", chce się też włączyć Radek Tymecki, który też zajmuje się elektroniczną muzyką. Poza tym będą kiermasze książki, konkursy dla dzieci.


  - Podobno na tej majówce z książką będzie też ciekawa wystawa plenerowa?


  - Nasze wyjście na zewnątrz będzie inne. Proponujemy plenerową wystawę fotografii artystycznej Szymona Szwocherta.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo