Populiści i radykałowie

  Populiści i radykałowie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nowy rząd zapowiada się na "najbardziej awanturniczy" (ros. samyj skandalnyj) w historii Polski - uznał wczoraj rosyjski dziennik "Kommiersant", informując o rekonstrukcji gabinetu Kazimierza Marcinkiewicza.

  "Do pójścia na ten nienaturalny sojusz (z Samoobroną i LPR) prawicę zmusiło to, że w bez mała pół roku po dojściu do władzy braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich Polska balansuje na krawędzi kryzysu politycznego" - uważa dziennik i dodaje, że PiS "w żaden sposób nie mogło porozumieć się w sprawie utworzenia koalicji z Platformą Obywatelską".


  W opinii "Kommiersanta" "dalsza zwłoka groziła braciom bliźniakom Kaczyńskim przedterminowymi wyborami, których wynik mógłby okazać się dla nich niepomyślny".


  "Stanąwszy w obliczu utraty władzy Kaczyńscy zdecydowali się na porozumienie koalicyjne z Samoobroną, którą tak w Polsce, jak i poza jej granicami, uważa się za formację lewicowo-populistyczną. Do nich przyłączyli się narodowi radykałowie z katolickiej partii LPR" - relacjonuje gazeta.


  "Kommiersant" pisze, że "wicepremierem w nowym rządzie zostanie znany ze skandali lider Samoobrony, były bokser Andrzej Lepper".


  "Pan Lepper stał się znany dzięki temu, że przewinął się przez ponad 100 posiedzeń sądowych z powodu swoich znieważających wypowiedzi, za co zapłacił dziesiątki tysięcy złotych kar, a także został skazany na cztery lata pozbawienia wolności w zawieszeniu za naruszenie reżimu granicznego" - napisał dziennik.


  "Kommiersant" odnotowuje, że "od nowego rządu dostało się również Rosji. Na Moskwę napadł polski minister obrony Radek Sikorski. Pan Sikorski porównał rosyjsko-niemieckie porozumienia o budowie Gazociągu Północnego po dnie Morza Bałtyckiego, omijającego Polskę, do paktu Mołotow-Ribbentrop" - kończy dziennik.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo