Dużo kasy dla "pośredniaka"

  Dużo kasy dla "pośredniaka"

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W biurze obsługi interesantów PUP-u. Niebawem w urzędzie przybędzie nowych ofert pracy.

  W biurze obsługi interesantów PUP-u. Niebawem w urzędzie przybędzie nowych ofert pracy. ©Piotr Bilski

  Dodatkowe 1,5 mln zł "pośredniak" otrzyma na zwalczanie bezrobocia. <i>- To oznacza około 300 nowych miejsc pracy i to już w maju </i>- mówi Tomasz Pacuszka, dyrektor PUP-u.
  W biurze obsługi interesantów PUP-u. Niebawem w urzędzie przybędzie nowych ofert pracy.

  W biurze obsługi interesantów PUP-u. Niebawem w urzędzie przybędzie nowych ofert pracy. ©Piotr Bilski

  W piątek późnym popołudniem do "pośredniaka" dotarło pismo potwierdzające przyznanie 1,5 mln zł ministerialnej dotacji na realizację dwóch projektów aktywnego zwalczania bezrobocia.


  Co za te pieniądze?


  Tomasz Pacuszka, dyrektor PUP-u wylicza: stworzenie 100 miejsc pracy w ramach prac interwencyjnych, 100 miejsc pracy w ramach staży i przygotowań zawodowych, 50 miejsc pracy w ramach robót publicznych, 50 dotacji dla bezrobotnych, którzy chcą otworzyć własny biznes.


  - Projekty te charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością zatrudnienia. To oznacza, że wiele osób, po okresie dofinansowywania przez PUP, znajdzie stałą pracę - mówi Pacuszka.


  Zdobycie ministerialnej dotacji to jednak dopiero


  połowa sukcesu.


  Teraz trzeba jeszcze do współpracy namówić grudziądzkie firmy, które będą chciały zatrudniać bezrobotnych. Przez pół roku z finansową pomocą "pośredniaka", a później już za własne pieniądze i na okres, który sięga dwóch lat. - Z tym nie będzie problemów, bo pracodawcy dosłownie biją się o pracowników, których koszty zatrudnienia częściowo pokrywamy z funduszy ministerialnych oraz unijnych - przekonuje Pacuszka, - jestem przekonany, że konkursy na organizację takich form zwalczania bezrobocia uda się rozstrzygnąć bardzo szybko i wiele osób pracę rozpocznie już w maju.


  Z różnych form pomocy za pieniądze otrzymane z ministerstwa skorzystać będą mogli bezrobotni bez względu na wiek i czas pozostawania bez pracy.


  Na rozpatrzenie czekają


  kolejne wnioski przygotowane przez PUP, a opiewające na kwotę 1,3 mln zł.


  - Łącznie na aktywne zwalczanie bezrobocia w tym roku pozyskaliśmy już 15 mln zł. Pod tym względem to bardzo dobry rok - ocenia dyrektor Pacuszka.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo