Metafora Sikorskiego

  Metafora Sikorskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Litewski minister obrony Gediminas Kirkilas powiedział we wtorek, że podziela krytyczne stanowisko polskiego ministra Radosława Sikorskiego w kwestii budowy rosyjsko- niemieckiego Gazociągu Północnego na dnie Bałtyku.

  - Decyzja, która wyklucza państwa regionu bałtyckiego, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zarówno Rosja, jak i Niemcy powinny prowadzić konsultacje z republikami bałtyckimi (Estonia, Litwa, Łotwa - dop.red.) i z Polską - uważa minister Kirkilas.


  Jego zdaniem Rosja czyni użytek z tego, że Unia wciąż nie ma wspólnej polityki energetycznej, a poszczególne kraje działają na własną rękę.


  - Być może metafora Sikorskiego była nieco za mocna, lecz odzwierciedlała precyzyjnie problem - powiedział .


  Minister obrony narodowej Radosław Sikorski skrytykował w Brukseli Niemcy za brak "solidarności" z innymi krajami UE, czego przejawem ma być niemieckie porozumienie z Rosją w sprawie budowy Gazociągu Północnego po dnie Bałtyku.


  Zaznaczył, że "Polska jest szczególnie wrażliwa na punkcie korytarzy i porozumień ponad naszymi głowami. To była tradycja Locarno, to jest tradycja paktu Ribbentrop-Mołotow. To był XX wiek. Nie chcemy powtórki".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo