...bo próg był za wysoki

  ...bo próg był za wysoki

  Rozmawiała Maryla Rzeszut

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  ...bo próg był za wysoki

  Rozmowa z ANDRZEJEM WIŚNIEWSKIM, prezydentem Grudziądza


  - Radni nie udzielili panu absolutorium. Jest pan zaskoczony?


  - Trochę tak. Ponieważ jest sprzeczność w tym, że z jednej strony większość radnych pozytywnie przyjęła wykonanie budżetu za 2005 r i przegłosowała w tej sprawie uchwałę, a z drugiej strony była przeciwna udzieleniu mi absolutorium. Zagrały tu animozje polityczne, a nie sprawy merytoryczne. A przecież w absolutorium nie powinno chodzić o politykę. Tu najważniejszą sprawą jest prawidłowa realizacja budżetu, a w tej sprawie pozytywną opinie wystawili specjaliści z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy. I to ich obiektywna ocena powinna ważyć o absolutorium.


  - Dlaczego zatem zabrakło panu tylko jednego głosu do jego otrzymania?


  - Bardzo wysoko jest ustawiony próg procentu głosów radnych, który daje absolutorium. W przypadku grudziądzkiej Rady Miejskiej było to co najmniej 13 głosów. Otrzymałem 12. Poza tym na sesji o zdeprecjonowanie moich osiągnięć postarali się radni lewicy. Nie było z ich strony podczas obrad ani jednego konstruktywnego głosu, tylko uporczywe wytykanie drobnych usterek, które w kontekście ogromnego, 350-milionowego budżetu mają znaczenie marginalne.


  - Czy brak absolutorium zmieni coś w pana codziennej pracy?


  - Nic nie zmieni. Nadal będę robić swoje. Pracy jest bardzo dużo, bo po dwóch, a w niektórych przypadkach trzech latach przygotowywania wielu nowych inwestycji, zwłaszcza w oparciu o pieniądze z Unii Europejskiej, teraz je finalizujemy i zaczynamy nowe. Wierzę, że mieszkańcy miasta to zauważą.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo