Morderca za kratami

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj Sąd Rejonowy w Grudziądzu wydał nakaz aresztowania mężczyzny, podejrzanego o zamordowanie 16-letniej dziewczyny. Również wczoraj w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy przeprowadzono sekcję zwłok zamordowanej.

  Jak już informowaliśmy, w sobotę 20-letni Czesław D. poinformował grudziądzką policję, że w piątek wieczorem na nieużytkach między ulicami Konarskiego i Nad Torem


  zamordował swoją znajomą


  16-letnią Paulinę K. Ciało zamordowanej przewieziono do Bydgoszczy na sądowo-lekarską sekcję zwłok, a podejrzanego o dokonanie zbrodni zatrzymała policja. W trakcie niedzielnego, ponad trzygodzinnego przesłuchania Czesław D. przyznał się do popełnienia zbrodni zabójstwa i dokładnie opisał całe zdarzenie z piątkowego wieczoru.


  - Dysponujemy na razie wstępnymi jedynie ustaleniami z sądowo-lekarskiej sekcji zwłok Pauliny K. - mówi Halina Ciżmowska-Klimek, prokurator rejonowy w Grudziądzu. - Wynika z nich, że bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie


  paskiem na klucze,


  w slangu młodzieżowym nazywanym "smyczą". Dopiero później sprawca zmasakrował głowę ofiary. Oficjalny protokół z przeprowadzonej w Bydgoszczy sekcji będzie gotowy za dwa, trzy tygodnie i wówczas poznamy też wszystkie okoliczności związane ze śmiercią Pauliny K.


  Na wniosek Prokuratury Rejonowej grudziądzki Sąd Rejonowy zastosował wobec Czesława D środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo