Prawie milion na remonty dróg

  Prawie milion na remonty dróg

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozstrzygnięty został przetarg nieograniczony na wykonanie remontów cząstkowych dróg powiatowych. W 2006 roku samorząd grudziądzkiego powiatu ziemskiego wyda na nie niemal 950 tys. zł.

  - Tegoroczne remonty cząstkowe nawierzchni - mówi inż. Janusz Różański, kierownik Powiatowego Zarządu Dróg w Grudziądzu - polegać będą na wypełnianiu ubytków emulsją asfaltową i grysami. W naszych planach założyliśmy, że remonty te wykonane zostaną na około 30 tysiącach metrów kwadratowych nawierzchni dróg. Zakładamy także przeprowadzenie planowanych na 2006 rok remontów w dwóch etapach: wiosennym i jesiennym.


  Na cały 2006 rok w budżecie samorządu powiatu ziemskiego zarezerwowano odpowiednie środki na remonty cząstkowe dróg powiatowych.

  Jak udało nam się ustalić, przewidywany koszt tych remontów wyniesie 934.446,30 zł (brutto). W wiosennym etapie tych robót, które trwać będą do końca maja, wykonanych ma zostać 75 proc. wszystkich remontów, ujętych w planie rocznym.


  Pozostałe 25 procent planowanych na 2006 r. remontów nawierzchni wykonane będzie jesienią tego roku.


  - Wszyscy wykonawcy remontów cząstkowych nawierzchni dróg powiatowych - dodaje Janusz Różański - wyłonieni zostali w przetargu.


  Drogi powiatowe położone w gminach Grudziądz i Radzyń Chełmiński remontują ekipy wąbrzeskiego "Drobudu", drogi w gminach Świecie nad Osą i Łasin - Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane z Brodnicy, a powiatowe trakty w gminach Gruta i Rogóźno - Przedsiębiorstwo Usług Miejskich z Grudziądza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo