Indonezyjska noc

  (Marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W tym roku grudziądzkie Muzeum i CK Teatr włączą się do ogólnoeuropejskiej akcji. Ma ona zachęcić do odwiedzenia muzeów i instytucji kultury. Nocą - i za darmo.
  Nocne zwiedzanie Muzeum i teatru odbędzie się w Grudziądzu po raz pierwszy. Patronujemy temu przedsięwzięciu, gdyż na pewno przyciągnie do instytucji kultury wielu mieszkańców, którzy dotychczas nie znajdowali czasu na wybranie się na koncert lub wystawę, zwiedzenie galerii czy imprezę w teatrze.

  Ten wieczór trzeba sobie po prostu zarezerwować i pójść do Muzeum albo do teatru. Tak robić będą ludzie w całej Europie 20 maja, a grudziądzanie nie zamierzają być gorsi.

  W Muzeum przy ul.Wodnej zacznie być ciekawie już od godz. 19. 00. Weźmiemy udział w wieczorze indonezyjskim, który przybliży kulturę tego azjatyckiego kraju. Będzie można obejrzeć przy okazji wszystkie wystawy czynne w muzeum, a około godz. 21.00 drzwi szeroko otworzy dla mieszkańców miasta Centrum Kultury Teatr przy ul. Focha. Tu pracownicy teatru oprowadzą nas po całym gmachu.

  Zajrzymy za kulisy i do garderoby, kostiumierni, części hotelowej oraz innych zakamarków teatru. Kto będzie oczekiwał na zwiedzanie, może wstąpić do teatralnej kawiarenki na piętrze i obejrzeć czynną w foyer wystawę prac plastycznych.

  Gospodarze przewidzieli dla gości atrakcje. Aby wizyta w teatrze nie była nudna, około godz. 22.00 rozpocznie się prezentacja "Muzyka a kultury narodów". Prof. Piotr Sutt przywiezie ze sobą mnóstwo instrumentów perkusyjnych, w tym indonezyjskie, o których opowie i zademonstruje, jak się na nich gra. A później wręczy je chętnym do wspólnej zabawy mieszkańcom miasta i zaprosi ich do zespołowego muzykowania.

  - Nasz program ma współgrać tej nocy z ofertą muzeum - podkreśla dyrektor CKT Anna Janosz - stąd w prezentacji wątki indonezyjskie. Przede wszystkim chcemy, aby ten wieczór i noc były dla naszych gości atrakcyjne i niezapomniane.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo