Pełna akceptacja dla uwłaszczenia

  Pełna akceptacja dla uwłaszczenia

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Grudziądz jest dużym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie w granicach administracyjnych byłoby tak dużo ogrodów działkowych. Zdaniem władz miasta wszystkie osoby uprawiające działki, powinny za darmo stać się ich właścicielami.
  - Andrzej Wiśniewski, prezydent Grudziądza jest gorącym zwolennikiem powszechnego uwłaszczenia wszystkich użytkowników ogródków działkowych - usłyszeliśmy w grudziądzkim Ratuszu. - Jedynym wyjątkiem są tereny, co do których istniejące plany zagospodarowania przestrzennego przewidują ich przeznaczenie infrastrukturalne.

  Jasne stanowisko ma być odpowiedzią na pojawiające się ostatnio w środowisku działkowców, fałszywe informacje na temat zdania władz miasta w tej kwestii.

  - Ze zdumieniem słucham informacji, jakoby władze miasta popierały jakiś "zamach na ogródki działkowe". To absolutna bzdura, której rozpowszechnianie dziwi mnie tym bardziej, że nasze stanowisko od lat pozostaje niezmienne - jesteśmy za powszechnym i nieodpłatnym uwłaszczeniem wszystkich działkowców - oświadczył Andrzej Wiśniewski. - Przekazanie działkowcom pełnej własności ich działek wydaje się idealnym rozwiązaniem, dlatego nie ukrywam, że dziwi mnie niejednoznaczność ocen tego projektu wśród samych działkowców oraz struktur, zarządzających dziś ogródkami działkowymi.

  Okazją do jasnego wyrażenia stanowiska władz miasta oraz rozmowy na temat przyszłości ogródków działkowych będzie najbliższe spotkanie członków jednego z grudziądzkich ogródków działkowych, z udziałem Prezydenta Grudziądza, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 kwietnia br. o godz. 16.00 w świetlicy POD"Metalowiec".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo