Niechciani lokatorzy

  Niechciani lokatorzy

  (ljot)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tej wiosny, jak każdego roku, mieszkańcy grudziądzkich bloków nie mogą się uporać z bezdomnymi, którzy "wprowadzają się" na ich klatki schodowe.

  - Nie wiemy, co robić, zbliżają się święta, i chociaż szczerze współczuję bezdomnym, nie chcę, aby spali na moim korytarzu - mówi Czytelnik z ul. Piłsudskiego. - Ci ludzie nie myją się, często są pijani, ich widok nie należy do przyjemnych. Jak się pozbyć niechcianych gości?


  - Najlepiej ten problem zgłaszać bezpośrednio do nas - mówi Roman Kozłowski, komendant grudziądzkiej Straży Miejskiej. - W tym roku bezdomni upodobali sobie bloki przy ulicy Piłsudskiego. Niedawno przeprowadziliśmy w jednym z budynków skuteczną interwencję. Patrolujemy ten rejon, założyliśmy kartę obserwacji.


  Komendant podkreśla, że aby strażnicy mogli działać skutecznie, konieczne są nie tylko sygnały, ale także większa ostrożność mieszkańców. - Ludzie często sami otwierają bezdomnym drzwi do budynków, a potem nie mogą pozbyć się lokatorów.


  Bezdomnych strażnicy odwożą do schroniska im. św. Brata Alberta, a jeśli są pijani do izby wytrzeźwień.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo